Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csapágyas lehet?

Csapágyas lehet?

Figyelt kérdés
kb 2 perce... bekapcsolom a gépet és fura kerregő hangot hallat a procihűtő ventillátor... leállítom a gépet és nézem hogy a ventillátorlapát két három millimétert mozog. Újra bekapcsoltam a gépet most jó...
2011. dec. 30. 05:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Így látatlanba lehetséges... Kb. 1 hónapja is ezt csináta az enyém, én menet közben odatettem az újjam a közepére picit lelassúlt a venti elengedtem és jó volt kb 2-3 óráig aztán megint :P
2011. dec. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hiba észlelése 5:38

azóta semmi...

2011. dec. 30. 06:13
 3/10 A kérdező kommentje:
hasonló volt a tápommal 2 éve... annak is olyan hangja volt mint 1 ZIL-nek :D
2011. dec. 30. 06:14
 4/10 A kérdező kommentje:
te megnézted? a tied is mozog?
2011. dec. 30. 06:15
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2-3 milimétert mozog -az mit jelent? Leállítod és egyfolytába mozog 2-3 milimétereket? Vagy leáll a gép és egyből leáll a venti is? Kép jó lenne vagy a típusa. Amúgy nekem is volt ilyen egy egyszerű 8-as ventivel. Levettem a hátulján lévő papírt, és a tű hegyével belecseppentettem egy kevés motorolajat. Azóta olyan a hangja mint ha dorombolna, de komolyan.
2011. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olajat neki. Motorolaj is jó de ha van valami hígabb akkor inkább azt.

Ha nem javul meg csere!

Amúgy nem hinném hogy csapágyas lenne, azok nem csinálnak ilyet, azért is drágább, szerintem ez csak egy sima csapágy nélküli venti.

2011. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A motorolajtól aligha kell hígabb, de nem ajánlott sűrűbb, mert nem fog bírni menni és csak leég.
2011. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én megfigyelésem:

Ha ez ember egyszer olajozott, akármilyen picit is cseppent a megfelelő helyre, az a forgástól szétkenődik, beszivárog a matrica alá ami a portól megvédne, és emiatt leválik. Nagyjából semmi nem ragad rá többször.

Én azért ajánlok hígabbat,mivel a beleszálló portól a motorolaj ragacsos trutyivá válik.

A hígabbak mint pl.gépolaj,szilikonolaj,szárazabb ugyan, de kevésbé ragad bele a por.

Hátránya hogy sűrűbb időközönként kell olajozni.


De ez csak az én véleményem, kinek mi jön be.

Üdv.

2011. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A mozgást úgy értem hogy amikor leállítom a gépet... és a ventilátort ha áll akkor kézzel ha lenyomom akkor mozog kb 2-3 mm-t... jah és azóta se semmi....:S
2011. dec. 30. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csapágyas. ha megint jelentkezik a probléma, motorolaj, vagy vegyél újat.
2011. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!