Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet? : Képernyő...

Mitől lehet? : Képernyő lefagy, mindenféle színes csíkok jelennek meg, hangos sípoló hangot ad, majd újraindul, és működik tovább, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Tv-n használom a gépet(sony kdl32ex720), és időnként olyat jelenik meg, hogy lefagy a kép, mindenféle színes csíkok jelennek meg, és visító hangot ad, a rendes képet ami előtte volt, nem lehet fölismerni, majd kb 5 mp-múlva kikapcsol a tv, majd rögtön bekapcsolja magát, és működik rendesen

Mitől lehet ez?

Ez lehet attól, hogy NEM aranyozott, de zsír új 1.4 hdmi kábelt használok?

A legújabb driver van a vga-hoz fölrakva(290.36)(Gainward gtx460 GS 2gb).

De a crt monitoron nem volt ilyen hiba, pedig azzal használtam vagy 1 hónapig ezt a vga-t.

És mikor a tv-re kötöttem(teljesen új tv, most karácsonykor kaptam) azzal a hdmi kábellel, amit szintén akkor használtam először, akkortól jelentkezik ez a hiba(napi minimum 1-2 de néha 4-5 alkalommal)

Mi lehet a gond?

Ilyen hiba jelentkezhet a tv hibájából, vagy a számítógépben/ kábelen kell keresni a hiba okát?

/a processzort legalább 1.5 éve használom, annak semmi baja nincsen szerintem (Core 2 Quad 8300)/


2012. jan. 1. 19:40
 1/10 kisslecso válasza:
hát itt felmerüll a driver nem jo vagy a video kártya felmelegszik valai okbal. de sztem ted visza a régi drivert és probáld ugy nem mindeg a leg ujabb a leg jobb.
2012. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De akkor ugye nem lehet, hogy a tv a rossz?

És az lehet, hogy aranyozott hdmi kell hozzá?

2012. jan. 1. 20:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve ettől a hibajelenségtől tönkremehet a tv, vagy a vga?
2012. jan. 1. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet processzor hiba... Ha túlmelegszik/felforr/megfő akkor szokott ilyet csinálni a kép.. De mivel nem régi szerintem nem proci hiba... Vga driver lehet esetleg! Hdmi kábel pedig tökmindegy milyen!
2012. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ugye esélytelen hogy a tv lenne ilyen esetbe rossz?
2012. jan. 2. 19:00
 6/10 kisslecso válasza:
teljesen kizárt hogy a tv-d lene rosz.
2012. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tönkremehet a videókártya ettől a hibától, vagy csak annyi, hogy kellemetlen látvány a felhasználónak, de nem veszélyes a gépre nézve?
2012. jan. 3. 19:35
 8/10 anonim válasza:
Monitorozd a hőmérsékleteket használat közben (Pl MSI Afterburner), lehet, hogy a driver 3D-be kapcsolja az órajeleket és a ventilátor nem pörög fel hozzá, túlmelegszik.
2012. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem, és a vga egyáltalán nem melegszik túl mikor ez a hiba megjelenik.

De ettől a hibától idővel tönkremehet a vga, vagy a monitor, vagy bármi a számítógépben?

2012. jan. 5. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz azt is tudni kéne hogy pontosan miért csinálja, ezt pedig így látatlanban elég nehéz megmondani. Keress rá a videokártyára. Ha valami típus- vagy szériahiba akkor találni fogsz mást is ugyanezzel a panasszal. Jobb esetben a gyártó már közzé is tett valami magyarázatot vagy megoldást.
2012. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!