Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor érdemes megvenni a 4...

Mikor érdemes megvenni a 4 magos processzort, nekem nem szükséges? (leírásban)

Figyelt kérdés
Tehát már évek óta szeretnék egy jó gépet. Már minden megvan de a processzorral vannak kisebb gondok. Eredetileg játékra szeretnék egy új PC-t de már évek óta programokkal is dolgozok magamnak, és semmi komolyat csak otthon a magam szórakozására és hogy tanuljak is valamit mert érdekel. Használok Notepad++, Dreamviewer, Flash 8, Free Pascal, és persze a szükséges progik még (Daemon Tools, Nero, VLC, Teamviewer, torrent). A kérdés tehát az lenne hogy ezek mellett jó lenne a 4 magos processzor mert már olvastam hogy nem tudnak sok programot kezelni a 4 magosok.
2012. jan. 3. 16:32
1 2
 1/15 Jenci ***** válasza:
Nem feltétlenül kell 4 magos,ha nem akarsz nagy játékokkal játszani.Bár egyre több program készül a 4 magra,még most is elég lehet a 2 mag is.Inkább az architektúra számít jobban,mint a magok száma.Hosszú távon viszont a 4 mag a kifizetődőbb választás.
2012. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az írásodból azt veszem ki valamit félre értettél. Attól hogy egy program nem tud mit kezdeni a 4 maggal az azért még ugyanúgy megy vele.

Amúgy igen az új játékok miatt már érdemesebb lehet 4 magban gondolkozni.

Amúgy mennyit szánsz CPU-ra?

2012. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kb 130-at, maximum de a mostani árak mellett még csak tervezgetek.
2012. jan. 3. 17:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak a CPU-ra 130? Az Bazisok... Core i7 2700K is "csak" 80-90, és tud HT-t is.


Milyen alaplapod van? Most milyen procid van?

2012. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

130-t csak egy CPU-ra?

Am mikor szoktok már le erről a HT csodálatról?

A HT közel se felel meg fizikai magnak és a működése is több dologtól függ és nem annyira fényes mint elvben!

2012. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó az a HT hidd el. Kb. meg másfélszerezi a fizikális teljesítményt.
2012. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Másfélszer? -.-

Az ne zavarjon hogy szoftveres támogatottság nélkül nem megy(néha van olyan eset ha valami nem is támogatja akkor lassulást okozhat) és optimális esetben 20% körül hoz. Szóval nem rossza a Ht én nem mondom, de közel se olyan mint az sokan hiszik!

2012. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen procid van 50%-os "mester"?
2012. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nem bocsi félreértettem, sőt még el is írtam! Bocsi


Tehát az egész gépre szánnék 150-et! De az a maximum ár, tehát inkább 140 közelében


Bocsi mégegyszer de engem igazából csak a proci érdekelne és az hogy amit kinéztem (AMD Phenom II X4 965 vagy 955) az megfelelő lenne a használatra. Konfig már megvan csak ehhez a "magos dologhoz" nem nagyon értek még!

2012. jan. 4. 14:43
 10/15 anonim ***** válasza:

"Milyen procid van 50%-os "mester"?"


Nem megbántásból, de én itt eleget bizonyítottam hogy egy ilyen "gyerek" ne kérdő jelezze meg hozzá értésemet.

Amúgy i5 2500K, de ettől független hogy most ez van, ismerem a HT működését veled ellentétben.

2012. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!