Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb/legmegbízható...

Melyik a legjobb/legmegbízhatóbb monitor gyártó? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni az ősrégi 19"-os monitoromat egy 23-24"-es full HD monitorra.

Csóró vagyok, 200$/50000Ft körül lenne a határ.

Newegg-en nézelődtem, ASUS monitorokat láttam pl. jó árban, de fingom nincs, hogy mennyire megbízhatóak az ASUS monitorjai.

Ez pl korrektnek tűnik 40k forintért: [link]


Van valakinek tapasztalata az ASUS monitorokkal? Esetleg valami mást ajánlanátok?

Nem vagyok gamer, film/sorozat nézés miatt szeretnék újítani.


2012. jan. 5. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
asus monitorok kiválóak csak kicsit jobban elkérik az árát. inkább benq monitorokat nézz kicsi olcsóbbak és ezek is kiválóak
2012. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom. Pont ilyenem van kb. 2hete és nagyon szép, éles képet ad. Tökéletes rajta filmet nézni (többek közt én is erre vettem). Nem utolsó sorban adnak rá 3napos pixelhiba garanciát ami nagyon fontos.

[link]

2012. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miben jobb az az LG, mint pl ez az ASUS: [link]

Csak azért kérdezem, mert az ASUS 10k-val olcsóbb.


A pixelhiba garancia nem érdekel, ha neten rendelek 8 napig úgyis elállhatok a vásárlástól, ha valami gond van a cuccal.

2012. jan. 5. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem a samsungok
2012. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 CactusClone ***** válasza:

Szinte mindegy melyik monitor, ha ebben az árkategóriában gondolkodsz. Már csak azért is, mert a belül majdnem mindnek hasonló / azonos.

Egy-két példa. Annó voltak az IBM monitorok meg a ViewSonic. Nocsak, mindkét monitor azonos volt, csak a háza volt kicsit eltérő. Árban az IBM volt a drágább, a ViewSonic-ot meg ócsárolták.

Vagy: nemrég a Samsung kivásárolta a Sony-t az egyik display gyártó cégből, így lényegében nemsokára a Sony TV-k, monitorok "Samsung display-jel" fognak készülni.


Nagyon jó monitorokat találhatsz Samsung, LG, Dell stb-k között.

2012. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

50ezer körül az LG IPS236V, az IPS panel miatt. TN-es szart már nem vennék ilyen árban. Vagy pár ezerrel drágábban a Dell U2312HM.

[link]

[link]

2012. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

+1 a Samsungnak.


Amúgy szerintem ha nem veszel noname LCD-monitort, nem lesz vele gond.

2012. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, még annyit tennék hozzá hogy ha főleg filmezésre kell, akkor mindenképpen IPS paneleset vegyél! Mint amiket én is linkeltem.

A TN-nek a kis látószögeivel egy "élmény" a filmezés, hacsak nem akarsz mereven előtte ülni mozdulatlan fejjel... én emiatt adtam el, lentebbről ágyból fekve nézve már sötét volt a kép, inverzek a színek szar volt az egész.

Nem a gyártó a legfontosabb, hanem maga a típus, meg a paneltípus benne.

2012. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Joell ***** válasza:
nekem egy alap asus van...nem full hd.kis olcso darab de minosegben megbizhatosagban nem rossz szerintem..nekem bevalt..de amugy a samsungok es az lg.k se rosszak.nekem azt mondtak csak siemenst es dellt ne vegyek...de en nem latok azokban sem semmi rosszat..jo mondjuk en egy atlag vagy meg atlag alatti felhasznalo vagyok akinek a hd felbontas is eleg.
2017. dec. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!