Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A "dual core" és a "Core 2...

A "dual core" és a "Core 2 Duo" között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Most akarnék gépet venni, utána is néztem a dolgoknak, de mindenki mond mindent, a googli fordítós intel weblap meg trágya :)

Konkrét kérdésem az lenne, hogy a dual core tudja-e kezelni a 64 bitet és hogyan éri meg a másikkal szemben.

Ilyet akarok venni : "Intel Pentium Dual Core E5700 3GHz, 2 mag, 2MB cache"

A 2 mb cache mit takar?


2012. jan. 7. 10:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

úristen... ne 7-8 éves prociból ítéld meg h nemjó... jóhogy nemjó.. :D


Parancsolj:


alaplap: [link]

CPU: [link]

RAM: [link]

VGA: [link]

HDD: [link]

Táp.: [link]

DVD: [link]

Ház: [link]


97.024Ft

2012. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

ha nagyon egyedit szeretnel sajat igenyek szerint akkor epits - az olvasott tapasztalatok alajan - ez koltsegesebb idoigenyesenb. ha nem akarsz vele bajlodni s egy jol mukodo rendszert akarsz akkor a hardverapron nezelodj vagy adj fel ott egy hirdetest hogy ennyiert keresel s a bejovok kozul valogatsz.

ha jot akarsz s ragaszkodsz a bolthoz akkor a legjobb megoldas a pcoutlet.hu. bocs ha reklamszaga van de oket ajanlom mindig a laikusoknak, s eddig mki elegedett volt veluk.

2012. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

[link]

Te most komolyan ezt az oldalt ajánlod?

Miért is van olyan érzésem hogy nem vagy nagyon képben konfigurációk terén? Fene tudja!

2012. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
nem az a lenyeg hogy milyen az en kepzettsegem - en a nehezebb utat valasztottam s nekem a hardverapros dolgok is tokeletesek voltak- de a fent linkelt oldalrol rendelt gepekhez is volt szerencsem, s bizony amenyibe kerult s amit adtak az meglepoen jo aranyban volt. Persze tuning igy nagyjabol ki van zarva hisz megbontasos garancia van naluk de ahogy leszurtem a kerdezo nem is hajlik eziranyba.
2012. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Félre értesz. Ezzel az oldallal a gond az hogy aránytalan gépek vannak és mindenhova a marketing dumát írják, de valamiért a tápot sose? Na ezért mondom hogy ez az oldal sz@r(ahogy az előre összerakott gépek 99%)! Nem kell nekem hinned mások is megmondják!

Am a hardveraprót én is bírom!

2012. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hardver apróhoz nincs türelmem összevadászni a részeket és nincs is hozzá képzettségem, általában a dolgok 70%-át értem amit leírnak...

Egy konkrét configot tudna valaki mondani nekem?

2012. jan. 7. 14:19
 17/25 anonim ***** válasza:
nem ottvan amit összelinkelgettem?
2012. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

eddig nem tudtam megnyitni, mert nem láttam a teljes linket, sry.. :)

De amit linkeltél az nem rosszabb? 512-es vidi kártya, 2 magos 3gigás 1mb caches proci.

2012. jan. 7. 14:51
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem, nem rosszabb. Amiket te sorolsz azokból magából nem ítélhető meg egy hardver. Szóval amit ő írt jobb!
2012. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
az 512MB-os VGA magába semmit nem mond.. az lehet 5450 meg lehet 6770 is... e kettő VGA között vagy 70% különbség van. Sokkal gyorsabb GPU, memória órajel, több a bit száma meg stream processzorok száma is, a memória meg inkább a felbontáshoz szükséges. 1GB-ot cask FULL HD-ban használj kim persze ha megvan a megfelelő telejsítmény hozzá. Az AMD X2 250-en is 2MB cache van csak azért írtak 1MB-ot mert magonként annyi, mint az E5700-ban, és az X2-őt még sokkal jobban is tudod tuningolni mert sokkal jobb feszültségálló. alap fezsel 1.4V-on vagy 600MHz-et enged húzni úgy hogy stabil a gép és alap hűtő is simán elbírja max egy 5-10 fokot lesz melegebb. alapból olyan 35 fokos tehát 45 is bőven túlélő. az R5700 viszont sokkal jobban melegszik meg tuningot se bírja alapfeszen annyira. onnan tudom ezeket h nekem X2 260 haveromnak E5700 van és ez a tapasztalatunk.
2012. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!