Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » új VGA kártyát miért nem...

új VGA kártyát miért nem ismeri fel a rendszer (Windows7 x64 bit)?

Figyelt kérdés

videokártya típus: Nvidia Geforce 9600GT

Op.rendszer: Windows 7 (64 bit)

Alaplap: Gigabyte G41M-ESL2


Letöltöttem hozzá az Nvidia honlapjáról az oprendszernek megfelelő drivert. (manuális kiválasztás, az nvidia automatikus felismerő szoftvere nem talált kompatibilis eszközt)


Az eszközkezelőben megnéztem, a grafikus kártyaként csak az alaplapra integrált grafikus kártyát látja.


A GeForce 9600GT a PCIe slotba pontosan illeszkedik, 100x ellenőríztem. ( előtte más eszköz nem volt rádugva még). A kártya áramot kap az alaplapról, a ventillátora pörög.


BIOS-ban az van beállítva, hogy elsődleges: PEG. Az alaplapra integrált kártya letiltására nem ad választási lehetőséget a BIOS, csak arra, hogy ha van külső VGA kártya, akkor azt használja, ne az alaplapit.


A VGA kártyát DIV kábellel kötöttem a monitorhoz, de ha az alaplapi monitor kábelt nem használom, akkor a monitor fekete marad, (check cable signal).


Akitől vettem azt állítja, az ő gépében működött.


Mit csinálhattam rosszul ?


2012. jan. 7. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy a 6 tűs tápcsatit jól dugtad be

csinálj BIOS resetet

ellenőrizd le hogy nincs-e szennyeződés a PCIe sínben

ha így sem működik akkor vágd a fejéhez akitől vetted

2012. jan. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!