Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hordozható "asztali" gép?

Hordozható "asztali" gép?

Figyelt kérdés

Olyan eszköz vásárlását tervezem, ami nagyrészt asztalon lenne használva, rádugott billnetyűvel, egérrel, esetleg monitorral is, de közben szeretném magammal is vinni(laptop, netbook).

Filmnézésre, netezésre, picassa, acdsee, word, excell lenne használva, tehát nem igazán kell nagy teljesítményűnek lennie.

Kérdés, mi az a lehető legolcsóbb megoldás(bill, egér, monitor van), amit még érdemes megvenni? Asus Eepc pl? Légyszi segítsetek, mert félek, ami olcsó, talán videolejátszással sem boldogul.

Keretet szándékosan nem írtam. Nem akarok gagyit venni, mégis elsősorban az alacsony ár a döntő.



2012. jan. 9. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy olcsó Core i3-as notebook. Lehetőleg olyan, amin van a monitorodhoz való kimenet.
2012. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetro ***** válasza:
én biztosan nem vennék netbookot ha főleg asztalon lesz használva. a netbook netezésen kívül mindenhez kevés, a képernyő is kicsi.
2012. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Akármilyen számítógép hordozható, a kérdés csak az, hpgy milyen módon. A laptopok könnyebben, az asztali gépek nehezebben. Kettő közötti átmenet nem igazán van.
2012. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez például egész tűrhetőnek látszik:

[link]

Ha komolyan asztali gépben gondolkodsz, akkor egy miniITX alapú rendszert ki lehet hozni ennél valamivel olcsóbban, de az sokkal inkább helyhez kötött.

2012. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a videolejátszánstól rettegsz akkor az amd ajánlon az új APU-k grafikailag sokkal jobban teljesítenek mint az inteles procik alaplapos videokártyával.
2012. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lindmayer ***** válasza:

mennyi az az alacsony ár?

valakinek a 120 ezer, másnak meg a 60

2012. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Alacsony ár?

Bár a gyakorivalasz2 által belinkelt laptop valóban egész jónak tűnik, én nem gondtoltam ilyen teljesítményű gépre.

Abban reménykedtem, hogy 80-90e-ből ki lehet hozni valamit, de lehet, hogy hiú álom volt :)

2012. jan. 9. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez jelenleg 87385 forintból+2500forint szállítási költségből jön ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Cserébe viszont kevésbé hordozható.

Ha elég 2GB RAM, akkor még úgy 2200Ft-ot lehet spórolni:

[link]

Illetve gyengébb processzorral még 5100-at:

[link]

Így le lehet szorítani kerek 80 ezerre.

2012. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg ez:

[link]

De ez teljesítményben komolyan elmarad mindkettőtől.

2012. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!