Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol a kukac ezen a laptopon?

Kinga néni kérdése:

Hol a kukac ezen a laptopon?

Figyelt kérdés
hogy tudnám (milyen bil. kombinációval) elővarázsolni? A laptop típusa talán: compact presario 2100. nem tudom, ez típus-e - ez van ráírva. köszi.
2012. jan. 10. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:

És milyen nyelvű a billentyűzet kiosztásod? Mármint a windows-ban.


Ha magyar ("t" és "u" között van a "z", akkor magyar (vagy német)), akkor "Alt Gr" (jobb Alt) + "V"

2012. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lindmayer ***** válasza:
az hogy milyen billentyűzetet használ az operációs rendszer az független attól ami a billentyűzeten van, de ami valószínű hogy magyar billentyűzetet használsz, akkor ez a altGr+v kombináció lesz a nyerő
2012. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi. és ha nem magyar?


és: van vmi olyan is, nem, hogy egy (talán 4jegyű) szám, ami mindenhol működik. kerestem google-ben, de nem tudtam mit beírni...

2012. jan. 10. 11:39
 4/6 anonim válasza:
Amire te gondolsz az az ASCII illetve UNICODEos beírás, azt hiszem sima alt+bepötyögöd a 3 vagy 4 jegyű számot. Googleba írd be h ASCII kódtábla, az segít, de könnyebb ha beírod googleba h "kukac" és a találatokból kimásolod a karaktert CTRL+C aztán ahova akarod, ott CTRL+V ;)
2012. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

jaja, csak az a bibi, h Apukámnak kell, akinek a jártasságát bizony az ilyen már meghaladja. rákérdeztem :)


az asciit köszi

2012. jan. 10. 12:44
 6/6 A kérdező kommentje:

ezeket találtam a kukacra:

@ 64 40


már csak azt nem tudom, h ebből hogy lehet elővarázsolni. valamit csak bekell előtte ütni, hogy tudja a gép, h most jön az ascii kódja a dolognak?


HTML

Number


ASCII

Dec


ASCII

Hex


volt a fenti számok oszlopának neve

2012. jan. 12. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!