Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 40gb-os ssd elég egy rendesen...

40gb-os ssd elég egy rendesen "felszerelt" windows 7nek?

Figyelt kérdés
ha mindenféle program fel van telepítve akkor kb mennyit foglal? gondolok officera, vírusirtó, lejátszó program, adobe reader, daemon tools stb szóval egy teljesen "kész" windows 7 amin van minden ami a probléma mentes mindennapokhoz kell mennyit foglal?
2012. jan. 15. 22:44
 1/4 Panda Péter ***** válasza:
win+office-ra, karbantartással szerintem elég a 40GB. ha már több cumót akarsz rakni (tervezőprogramok, videószerkesztők, stb) már talán kevés lesz, és kell a 60GB (ne feledd, a 15%-át szabadon kell hagyni hogy maximális legyen az élettartam).
2012. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem evett már meg Win= 44GB-t, igaz nem spóroltam a hellyel (csak a játékokat telepítettem más partícióra). Most 2 hónapja van egy 60GB-os SSD-m. Jelenleg 28,5GB-t foglalt hely van rajta, úgy hogy a beállított automatikus virtuális memóriát (ami 8GB RAM mellett akár 12GB is lehet a windows szerint alapértelmezetten) csökkentettem max 2GB-ra (és egy másik lemezen is engedélyeztem, amit elvileg gyakrabban használ az oprendszer). Érdemes lehet az ideiglenes internet fájlokat is áthelyezni (ezt én nem tettem meg, de észrevettem, hogy a sok YouTube nézés is terheli a cellákat). Régebben azt mondtam volna, hogy 40GB SSD nem elég, de most úgy látom, hogy megoldható a dolog. Nálam is ebben a 28,5GB foglalt terültben benne van minden fontos dolog (igaz most nem raktam tele 15 féle benchmark programmal, mint régen). Bár most megnéztem rejtett fájlokkal együtt és 31,2GB foglalt területet mutat a C meghajtó (ezen van antivírus, office alap alkalmazások, VLC, Winamp, Skype, Gimp, levelező kliens, tömörítő és minden fontos program...sőt egy méretesebb zenekészítő szoftver is.
2012. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem értem miért szeparálod a gyakran írt fájlokat más eszközre.

Az SSD-nek pont az a lényege, hogy gyorsan írható és olvasható. Az meg más dolog, hogy a ~10 000 újraírási ciklusból megy, dehát ezért vetted...

2012. jan. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokan ki is kapcsolják a lapozófájlt, én csak csökkentettem a maximális méretét (és ezzel elég szépen meg is ugrott a szabad hely). Másfél hónapig rendesen használtam (csak a TRIM működését meg a lemeztöri kikapcsolását ellenőriztem). Most kipróbáltam ezt a lapozófájlos mókát és hát lassulást nem tapasztalok viszont lett sok szabad helyem illetve kevesebb írás történik a cellákon (egyébként ezek már csak ~5000-szer írhatóak elvileg). Ha tapasztalok valami lassulást, akkor visszaállítom a dolgokat, de úgy látom idáig csak nyertem vele. Egyébként meg szép és jó az SSD, de nem sűrűn veszem hasznát: gyorsabban feláll a windows és gyorsabban elindulnak az alkalmazások és ennyi. Netezés, filmezés meg játék közben (amiket legfőképpen csinálok) nem érezhető ugyebár. Egyébként 8GB RAM mellett talán nem is kell sűrűn a lapozófájlra/virtuális memóriára támaszkodni...de lehet, hogy tévesen gondolom.
2012. jan. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!