Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véleményetek/ tapasztalaitok...

Véleményetek/ tapasztalaitok szerint mekkora különbség van a Intel Pentium D 925 (3Ghz Dual Core) és az Intel Core 2 Duo E4500 (2.2Ghz Dual Core) processzor között?

Figyelt kérdés

Nekem D925 van, ismerősömnek E4500, ég és föld a különbség a Core 2 Duo javára. Normális, hogy ekkora nagy különbség van közöttük? Tudom, a Core 2 Duo modernebb, de lehet ekkora különbség közöttük?


Egy-két CPU tesznél az E4500 dupla annyit ért el, 3ds max 2012 az enyémen akad akár egy 5000 polygon körüli modellnél is, neki pedig 300000 körül is jól megy (azonos beállítások mellett) és neki egy sokkal régebbi kártyája van (X1650 AGP, 256MB), nekem egy HD2600XT-m van (PCI-E x16, 256MB).


Jó pár egyéb programnál is durva teljesítmény különbségek vannak, lényegében a Minecraft azonos beállításon több mint 2x több FPS-ssel megy (Optifine kicsit azért segített nálam ezen).


Emulátorokat is próbálgattuk, Dolphin emulátoron elég jól ment neki a New Super Mario Bros Wii (40-60 FPS), nálam egy olyan 10 körül van.


Sorolhatnám még...


Amúgy 2x1 GB RAM van mindkettő gépben, Dual Channelben mennek, és 667 Mhz-en.


Hőmérséklet az E4500 esetén 30-45 között van (állandó ventilátor fordulat szám, 45 fok 100%-os terhelésen), a D 925-ösöm 45 fok alapjáraton, 55 fok terhelés alatt, le van véve a fordulatszáma a ventilátoromnak (gyári ventilátor mindkettő), amúgy elég hangos tud lenni.


Érdekelne, milyen tapasztalaitok vannak ilyen CPU-kkal, konfigurációkkal kapcsolatban.


2012. jan. 20. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az E4xxx újabb technológia, ami sokat számít. Ilyen sokkal talán nem kéne jobbnak lennie, tehát nem ártana megnézni, hogy nincs-e valami ami fogja alapból egy picit a gépedet.
2012. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pentium D széria sose volt egy erös sorozat egyik példánya se

a Core 2 Duo k meg alapjában is elég erösek

775 ben a csúcs proci a Core 2

a pentium D meg még egy elöte lévö generáció pentium 4 esekhez tartozik

core 2 meg már az i széria elöfutára volt

chace ja is töb gondolom

legalábis az én c2d m nak sok chacej van

még egy pentium d nem nem sok

a felépítésük is más stb...

pentium 4 esbe még 32 bites proceszor is volt

viszont core 2 mind 64 es

lehetne sorolni

telon én nemtudok utána nézni neked de te utána tudsz adatoknak teszteknek stb...

2012. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy valami fogja a géped, vagy valamit elírtál mert az hogy ennyivel jobb legyen mikor 1600Mhz-el gyengébb az nekem gyanús.
2012. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem írtam el. Bizony, sok programnál nagy a különbség. Játékoknál, amik inkább a videokártyát használják ki jobban, ott megvan az előny. Operation Flashpoint - Dragon Risingot próbáltam ki legutóbb, az én gépemen a jobb videokártyával erős közepes grafikán szépen megy, a másik gépen legalacsonyabban is kicsit akad.


Viszont tömörítés, konvertálás, 3ds max, Minecraft, emulátorok és sorolhatnám, általában sokkal jobban teljesít az E4500 CPU-s gép.

2012. jan. 22. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!