Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hűtőventilátor bekötéshez...

Hűtőventilátor bekötéshez kérnék segítséget! Jó e a levezetés amit bent prezentáltam?

Figyelt kérdés

Lenne úgy pár tucat ventim amit be szeretnék pakolni a gépembe hogy legyen valami ami keringteti is a levegőt

Kb így néz ki


[link]


A Problémám az hogy mindből csak a piros és fekete kábel lóg ki, semmi csatlakozó csak így csupaszon

Alaplapon csak egy "SysFan" kimenet van ami szabad és nincs is ilyen dugalyom.

Itt kezdődik a gányolás:

A ventinek 12V és 0.2A kell de a tápom kivezetésein csak 12V és 0,8A párosítás van

Rámerhetem e kötni a tápnak erre a két kivezetésére vagy sem? Ha fordítva kötöm akkor mivel ez egyenáram arra következtetek hogy ezzel a forgásirányt befolyásolom.

Meg nem is tervezem úgy csupaszon hagyni hanem rendesen összeforrasztom, zsugorcsó, + esetleg egy kapcsoló hogy csak akkor menjen ha szükség van rá.


Szerintetek jó ez a gondolatmenet vagy hagy még kívánni valót?

Fater is csinált egy hasonlót külön táppal, hogy amikor forraszt akkor a gőzt elszívja és nem az arcába megy.

Ott is kb így volt megoldva, de őt most nem akarom ilyennel zaklatni.


A tápellátást úgy gondoltam hogy az eggyik szabad tápkábelt amit a vinyóknak vagy DVD írónak szokás bekötni megblankolom a megfelelő helyen, összeforraszt, zsugorcső és kész...

Ja és még egy kérdés.

Az 5V os kivezetésre rádughatok olyan ledet ami pl az öngyújtókon van? az is ilyen 4.5 - 5V de ez csak eféle elkalandozás :D


Várom válaszotokat és Köszi !


2012. jan. 21. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyire ne bonyolítsd a dolgot.

Vegyél egy molex csatit, abba forraszd bele a a venti két kivezetését a megfelelő helyekre. És dugd rá a tápra a ventidet.

Molex:

[link]

Kiosztás:

[link]


Egyébként ilyen ventiket 1000 Ft alatt kapsz készen.

2012. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ventim az úgy van egy tucat de molex csatit lehet kell keresni, de megoldom a lényeg hogy menjen

Szerinted ez a ledes téma is működhet?

A ventinek nem számít az a 0.6 amper külömbség?

2012. jan. 21. 16:14
 3/8 A kérdező kommentje:
A led azért fontos mert az eggyik ventibe van led és azt is szeretném bekötni, ha már ott van....
2012. jan. 21. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:

A ventikbe alapból be szokták kötni a LED-et, úgyhogy ezt a részét nem értem...


Itt egy lábkiosztás a ventik alaplapi csatlakozójához.

[link]


Egyébként Te a -12V-os ágat nézed és a ventik meg a +12V-os ágra vannak kötve...

2012. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A +12 -12 -s részt nem értem, de már kipróbáltam +12V el és tökéletesen működik..

A venti utólag van beépítve, mivel ez egy alap, áttetsző venti csak rádobtak egy ledet aminek még kijön +2 kábel

2012. jan. 21. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor a venti része már ok.


LED-nél fontos a szín, meg az is, hogy csak 1 darbról van szó, vagy több van sorba esetleg párhuzamosan kötve.

Kis segítség:

[link]

Egyébként én a négy kivezetést (2 venti, 2 LED) egy közös molex csatiba forrasztanám be.

2012. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És azt kifejtenéd hogy miért?

Meg valahogy meg kéne oldani hogy ne kapja meg a 12voltot hanem ilyen 7 et mert most pörög mint a fene...:D

2012. jan. 21. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress rá a venti fordulatszám szabályozására. Az kicsit bonyolultabb lesz.


"És azt kifejtenéd hogy miért? "

Gondolom erre írtad:

"Egyébként én a négy kivezetést (2 venti, 2 LED) egy közös molex csatiba forrasztanám be."


Azért írtam, mert a molexen van 5V is, és arra egyszerűbb lenne a LED-et rákötni.


(Egyébként ha van az alaplapodon 3 pin-es venti csati, akkor én inkább ahhoz vennék egy ventit, akár olyat is amin LED van, 2000Ft környékén. Tisztább megoldás lenne...)

2012. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!