Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Valaki, hozzáértő személy...

Üdv! Valaki, hozzáértő személy segítségére volna szükségem. Van 2 darab vinyóm. Az egyik meghalt újratelepítés után. Mitől?

Figyelt kérdés
Nos. A gépem egyszer csak úgy gondolta, hogy bekapcsolás után kiírja, hogy hiányzó NTLDR fájl. Okés, mondom megsérült a Windows, (több helyről is ezt mondták.) újrarakom a gépet. Majd telepítés után látom, hogy az egyik vinyót nem ismeri fel. Sebaj, elkezdtem a kábelekkel játszani, ide-oda csatolgatni, jumperekkel játszani, BIOS-ban állítgatni. De nem ismeri fel így sem. Ezt írja ki, amikor rá van csatlakoztatva a fel nem ismert vinyó: Primary master disk fail... Vagy valami ehhez hasonlót. Kár volna érte, mert van egy csomó adat rajta, amikre szükségem lenne.
2012. jan. 21. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig sok rá az esély. Ha nincs átkábelezve és egyszer csak Disk fail üzenet fogad, akkor bizony kezdhetsz megbarátkozni a gondolattal... Próbáld ki a haverod gépén...
2012. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi esély nem lehet arra, hogy az adatokat valaha is visszamentsem róla? Recuvaval nem, mert ha a gép nem ismeri fel, ezzel a progival menteni sem lehet. Esetleg más megoldás? Lemez áthelyezése? Ilyenek. Ennyire azért nem értek hozzá... Amúgy köszi a választ!
2012. jan. 21. 16:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, hogy csak a rossz vinyót raktam bele a gépbe, hogy arra is teszek egy Windows-t, de azt írta ki, hogy a rendszer nem talált lemezt, a rendszert telepíteni nem lehet...
2012. jan. 21. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Programok kizárva, mert amíg a hardver nem ismeri fel a vinyót addig nincs az a progi ami segítene. Ezért ajánlottam, hogy tedd be egy másik gépbe. Ha IDE-s próbáld meg átjumperelni MASTER-re, mert ha slave-ként átteszed egyedüliként egy másik gépbe, akkor nem fogja látni. Ha így sem megy, akkor még az elektronikát lehetne átcserélni róla egy másik ugyanilyen vinyóéra, de az már szakértelmet kíván...
2012. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Döntsd el mennyire fontosak az adataid.

- Ha kellenek és nem értesz az adatmentéshez (mint ahogyan írtad), akkor ne játsz vele. Keresd meg a Kürt Kft. vagy Králikékat és Ők lementik, de nem olcsón.

- Ha annyira nem fontos, akkor próbálkozhatsz Te magad is, de ekkor 50-50%.

2012. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2012. jan. 21. 16:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Újra itt. Arra jutottam, hogy kipróbáltam egy másik gépben is a vinyót, de semmi. Cserélgettem a kábeleket, a jumpert, de egy idő után már csak búgó hangot adott. Ezt írja pontosan a gép, miután bekapcsolom a gépet: Secondary hard disk fail. Valamit mégis lát a gép, ha F1 nyomása nélkül nem enged bejelentkezni (Windows). A lemez a vinyóban pörög, mert ahogy megfogtam, éreztem, hogy működik, viszont az alaplap rajta nagyon forró. Esetleg valaki okosat tud ezzel kapcsolatban valami okosat mondani?
2012. jan. 21. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Látni látja, de csak azt hogy egy eszköz van kötve a kábelre, de csak ennyit. Szerintem kampeca...
2012. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teendő?
2012. jan. 21. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk istenek. Ha az elektronika ment tönkre rajta akkor azt egy hozzáértő ki tudja cserélni, ha egyéb baja van akkor a Kürt Kft félmilláért megoldja... sajnos.
2012. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!