Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A lépcsőházak kapujának...

Retrojedi kérdése:

A lépcsőházak kapujának mágneszárja képes lehet törölni, vagy tönkretenni a mágneses adathordozókat (winchester) és flash memóriákat (pendrive, SD kártya)?

Figyelt kérdés
Arra a szerintem gyakori élethelyzetre gondolok, mikor a lépcsőházba bemenet a főkapunál begépeled a kódot és utána a még vagy 10 másodpercig működő elektromágnes mellet vagy kénytelen elhaladni, miközben a zsebedben ott a mobilod, fényképeződ a benne lévő SD kártyával, vagy éppen magaddal viszed a külső USB-s merevlemezedet (HDD). Nincsenek ilyenkor veszélyben az adatok?
2012. jan. 22. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem dörgölöd hozzá, akkor nem valószínű.
2012. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan az volt, hogy mindent ugyanúgy csinálva ahogy szoktam készítettem valahol pár képet és videót, majd mikor otthon át akartam tölteni az asztali gépemre, szépen elszállt az egész - utóbb kiderült hogy az az SD kártya tropára is ment (a felülete csomó helyen olvashatatlan volt). Mikor pedig végiggondoltam hogy mit is csinálhattam rosszul, eszembe jutott hogy egy kicsit közel vittem el a fotógépet a zsebemben a lenti főkapu berregő mágneszárjához. Pillanatokra lehet hogy 10 centinél is közelebb volt, pont abban a magasságban.


Mindenesetre mikor nemrég az új vinyómat hoztam haza, akkor már inkább megvártam míg abbahagyja a tombolást az elektromágnes (addig távol tartottam a másik kezemmel) és csak utána mertem áthaladni a cuccal.

2012. jan. 22. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen tárolók immunisak a mágnesességre, hatalmas erejű mező kell a törlésükhöz. Maga a HDD is tartalmaz mágnest, ezt iránytűvel ellenőrizhetes

D is: az olvasókar tövénél keresd. A többi eszközre sincs hatással max a flipppykra azt meg szerintem rég kidobálta mindenki

2015. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* floppyt akartam írni csak mellényomtam. Ja és még valami: egy kis magyarázat: azért nincs rájuk hatással mert az adatokat az SD kártya elektronikusan tárolja, nem mágnesesen. A chipeket úgy képzeld el, hogy valamijen töltés van benne, vagy pozitív, vagy negatív. Ezek hordozzák az információt. Az SD kártyával én is jártam már így hogy olvashatatlan volt de az a kártya saját hibája lehet, ilyen szinten nem értek hozzá,inkább analóg áramkörökben vagyok jártas. A winchestert meg onnan tudom h bontottam már, kifejezetten a mágnesért. Hasznos ha apró csavarokat kell egy helyen tartani...
2015. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!