Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az MSI CX600X típusú laptopom...

Az MSI CX600X típusú laptopom régi és új játékok közben szokása túlmelegedni és kikapcsolni. Találkozott valaki hasonló problémával ezzel a típusnál? Lehetséges, hogy típushiba?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a videokártya és a processzor feletti részt nem lehet megfogni mert annyira forró, hogy ráég a kezem...
2012. jan. 22. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy egy laptop nem játékra való még a gamer laptopokse,de ez sajnos nem oldja meg a gondod. Mennyi játék idő után kapcsol ki? Szerintem nem típus hiba mert a játékok alatt nem szabadna kikapcsolni mert mi van ha valakinek olyan a munkája hogy 3D jelenít meg hosszabb ideig. Vidd el kitakarítani egy szakihoz.
2012. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát, újabb játékoknál (amik mennek a konfiguráción szaggatás nélkül például a Dead Island, annak elég egy 3/4 óra és kikapcsol) de például a régebbi játékoknál (mint például a Need for Speed Underground 2, az körülbelül 2 óra után kapcsol ki).

És ha valami nagyobb, megterhelőbb feladatot végzek pl. HD-s filmek konvertálása stb. akkor is nagyon gyorsan felmelegszik. Annyira, hogy a hőmérő akkor is lekapcsol.

Megnéztem a hiba naplót, és a hőmérséklet a gondja.

Szervizben egy alapos pucolás segíthet?

2012. jan. 23. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:

eső vagyok

Hát ha már nincs rajta gari te magad is kitakaríthatod és akkor legalább közelebb leszünk a megfejtéshez.De lehetséges hogy ventilátor hiba, nem tudhatom.Laptopokhoz nem nagyon értek sajna más meg nem nagyon nézi ezt a kérdést, próbáld meg még egyszer kiírni, akkor többen látják.

2012. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát, ... nem lehetséges a házilagos kipucolás mert még garanciás és zárjegyelve van, nehogy valaki házilag belenyúljon..

és sajnos nem csak játéknál melegszik fel 60-70 fok fölé.

Nem tudom mit csináljak vele.. mert egy óra használat után is marha forró és néha ki is kapcsol...

mondták mások a külső laptophűtést, de gondolom az nem normális hogy alapjáraton 70 fok.

a heat pipe-al lehet valami ??

2012. jan. 27. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor vidd el szervizbe ha még garanciás, ők biztos megcsinálják és elméletileg nem kellene érte fizetned semmit. De csak ha nem húztad a procit vagy egyéb hasonló gari vesztő dolog, mert akkor lehet, hogy sokba fog kerülni:)

még mindig az első (ezt a kérdést valamiért levegőnek nézték:D)

2012. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem húztam :)

De am lehetséges, hogy fizikai sérülés nélkül legyen valami a hűtéssel ?

Mert most játszottam vele egy fél órát és megint majdnem kikapcsolt...

2012. jan. 27. 20:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint lehetséges én sem értem miért kúszik fel olyan magasra, ám gondolkodtam ha a hőszenzor szart be és rosszul érzékel akkor kikapcsolhat, lehet nem is melegszik csak úgy érzékeli de ez is csak egy tipp. nem normális hogy alapon 60-70fokos. minél hamarabb meg kellene csináltatni mert egy ideig bírja de gondolj bele milyen hő az neki. szerintem rgadj telefont és intézkedj nehogy baj legyen, nem ér annyit, majd ők megcsinálják ingyépézé:)
2012. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

most megnéztem az Everest programmal és 87 fok :S

csak azt nem értem hogy ez az érték mit jelent:

-Hűtőventilátor

GPU 30%


lehetséges lenne hogy csak 30%-on pörög a hűtés ilyen hőfoknál ?

2012. jan. 28. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:
nem lehetséges hanem tutkó, a következő az legyen hogy a biosban beállítod vagy 50%ra vagy 62.5% körülire, ennyi pirulás után megérdemli szerintem a 62t is:)én 62.5 re állítottam had hűsöljön, kicsit hangosabb de nem érdekel így alapon 20-25 terhelve 45-55 fok igazából 53nál többre még nem tudtam nyomni (AMD Athlon DualCore 4050e 2.1GHz-2.6ra húzva:)
2012. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

milyen menüpont alatt fogom megtalálni ezt a beállítási opciót?

nehogy rossz opciót állítsak el :) ?

és ha feljebb húzom a gép hűtését azzal a hőmérséklet csökkeni fog ? és nem nyírhatom ki a ventit ezzel :) ??

2012. jan. 28. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!