Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri venni egy 16GB-os...

Electronicperson kérdése:

Megéri venni egy 16GB-os SSD-t egy 500GB-os HDD mellé?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam ,hogy arra teszem azokat a fileokat amiket gyorsan kell elérnem.
2012. jan. 24. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Főként a magát az oprendszert szokták SSD-re telepíteni, mert érezhetően megdobja a gép sebességét, arra viszont kicsi a 16GB, legalább 32-es kell.
2012. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen én is így gondoltam, kivéve ,hogy kevés lenne.

Akkor megnézem a 32GBosat

2012. jan. 24. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy 32-esen éppen kényelmesen elfér a rendszer meg a kevés helyet foglaló alapvető alkalmazások, más viszont már nem.
2012. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jenci ***** válasza:
Én 64 gigásat vennék win7-hez.XP-hez elég a 32 is.
2012. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a jelenlegi árak mellett...


amúgy 16 giga nem sok. mai játékok nem igazán férnek el benne.


oprendszert SSD-n tárolni nincs is értelme, megmondod neki, hogy a kernelt a ramban hagyja, a lapozófájlt meg berakod ramdiskbe. Mert manapság még mindig van olyan program, ami igényli a lapozófájl létezését. Így programozták le (photoshop...)

2012. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de azért remélem a windows 8-nál felismerik, hogy már 4 és afölötti giga ram is van a gépben, így nem fogja magát kilapozni merevlemezre. Mert akkor tényleg nem lesz különbség az SSD és a régi merevlemez közt az oprendszer használatát illetően.
2012. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13:29

Ha használtál volna valaha is gépet SSD-re telepített oprendszerrel nem mondnál olyan hülyeségeket, hogy nincs értelme arra telepíteni...

2012. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

13:47


Ha használtál volna életedben ramdisket, nem istenítenéd az SSD-t. Főleg vészesen alacsony újraírási ciklussal oprendszert telepítenek rá, hogy brutálisan romoljon a géped megbízhatósága, nem vall valami nagy szakértelemre.

2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
amúgy most nem azért...nem leszólni akarom az ssd-t de nem értem miért van mindenki oda értük. én is ültem már ssd-s gép előtt de nagy csodát nem láttam. érdekes régen már annak örültek az emberek ha 1 perc alatt felállt a rendszer. Nekem legelső gépembe volt egy 2Ghz-es amd proci, 768mb memória és egy ati radeon 9200 le vga és még is szinte mindenre elég volt amire kellett még játszani is bőven tudtam vele. ma meg már ha nincs az embernek 4magos gépe 8gb rammal minimum 6850es vga-val meg ssd-vel akkor már sz*rnak számít. Én személy szerint nem adok ki azért kb 30-40 ezer ft-ot hogy a gép 5-10 mp alatt bebootoljon. Emberek 90%-a akinek van ssd-je állítom hogy napi 5-6 órát a gép előtt ül játszik, facebookozik, filmet néz, olvassa a fórumokat és ki se használja az ssd-t csak örül hogy juj de gyors a gép de nem tudom mennyivel jobb hogy abból az 5 óra gépezésből 1 perc helyett 10mp-et tölt azzal hogy elinduljon a gép mintha nem lenne elég ideje. maradék 10% akinek szerintem tényleg kell az ssd és annak gyorsasága. Szóval én nem leszólni akarom de mondjátok már el innen ki az akinek nincs ideje kivárni azt a rosszabb esetbe 1 percet de talán csak 30mp-t amíg betölt a gépe?: )
2012. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jenci ***** válasza:
Nem erről van szó.Halad a technika és lehetőleg lépést kell vele tartani.Eljön az idő,amikor neked is lassúnak fog számítani a géped.5-6-7 meg akárhány év múlva nem fogja megérni nem SSD-t használni,mert ár/érték arányban verni fogja a "hagyományos" merevlemezt.Az újításokat követik a szoftvergyártók is,egyre jobban optimalizálva a programokat a meglévő hardware eszközökre.Ha mindenki megállna a P1-es szinten,akkor hol tartana most a világ?
2012. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!