Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát ajánlotok?

Milyen videókártyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hozzáfogtam egy gép összeállításához, eddig így néz ki:


Proci: Intel Core i5-2500k

Alaplap: GIGABYTE GA-PH67-DS3-B3

Táp: FSP HEXA 500W

RAM: kezdetnek 2x4GB Kingston, 1333Mhz DDR3, később bővítem +2x4GB-ra, összesen 16GB

Merevlemez: SEAGATE 1000GB Barracuda 7200rpm SATA3


Mivel még nem vettem meg semmit, előtte szeretném kikérni a véleményeteket, milyen is ez a konfig, mennyire megbízható, ár-érték szempontjából mennyire jó.


Hangsúlyozom a gép kifejezetten játékra készül, a cél, hogy a legújabb, most megjelenő és megjelent játékok magas felbontáson, max grafikán fussanak (gondolok itt pl Crysis 2, Far Cry 2, GTA IV, MW3, Mass Effect 2).

Az is érdekel, mekkora erre az esély, a felsorolt játékok tekintetében.


Látjátok, a videókártya nincs még meg, ebben a témában nem nagyon vagyok otthon, mióta gépem van mindig is Radeonom volt, de nem ragaszkodom a márkához, a lényeg hogy jó legyen.

Mivel az alaplap támogatja a Crossfire-t, az is érdekelne, hogy lehetne elérni a legjobb teljesítményt, 2 olcsóbb kártya összekötve, vagy egy drágább egymagában?

Persze, a Radeon 6990 roppantul csábító, de ilyen árban sajnos nem engedhetem meg magamnak. GTX 560-ra gondoltam 60e Ft körül, de ha van jobb megoldás (nem olcsóbb, JOBB) akkor az is érdekelne.


A vinyóról: jó ez a márka? Nem ismerem... továbbá: melyik a jobb megoldás, 2 db 500GB-s vagy egy db 1TB-s? Nem tudom melyik a megbízhatóbb. SATA3-asat a nagyobb átviteli sebesség miatt választottam, az alaplap támogatja, jobb mint a SATA2?


Op rendszer: 2 partíció, egyiken XP Proffessional, másikon Windows 7, melyik a jobb W7-ből, a 32 vagy a 64 bites? Azt olvastam a 64 bites jobban viszi a játékokat. Melyiknek milyen hardverkövetelménye van? Esetleg az megegyezik, tehát ezen a konfigon mindkettő működik?


A legalapvetőbbet majdnem lehagytam: Minden kompatibilis mindennel?


Tudom kicsit sok kérdés, de úgyis csak az válaszol akinek kedve van.

Ha kihagytam valamit, kérlek szóljatok! Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 28. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Gigabyte alaplapot ne vegyél.

A procihoz egy P67 vagy egy Z68 alaplap kell, hogy lehessen tuningolni.


Mennyid lenne gépre?

Ha csak játékra kell, akkor egy játékra jobb gépet is lehetne venni, egy kisebb i5 vagy X4 960T procival.


Most az AMD jobb választás VGA-ban, de egy erősebb kártya jobb, mint kettő kisebb.


Seagate jó márka.


Erre a gépre Windows 7 64 bit kell, mert több a RAM mind 4GB.

2012. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Én egy HD6950-et ajánlok, jobb, mint GTX560, és kevesebb fogyaszt: [link]
2012. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként egyetértek Alexszal.
2012. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem írókkal!
2012. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Most nézem, az a 6950, amit linkeltem , egy nap alatt lement 20 ropival az ára:D
2012. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

32 bites rendszert felejtsd el, "csak" 4GB-t összRamot(Vramal, mindennel együtt.)

Kártyából 6950-est vennék 2GBD5(jövőre tekintve fog kelleni). Egy 32 v. 64GB-s SSD-t.

XP Proffessional mire kell?

btw: Milyen sürgős az új gép? Olcsóbban kijönnél ha várnál vele tavaszig.

2012. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha játékra veszed tényleg jobb lenne egy AMD 960T CPU, egy normális hozzá való lappal (nem Giga), és akkor talán beleférne az árba még a HD6950 2GB is, ami sokkal jobb lenne.
2012. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! :)

Igen szimpatikus ez a 6950-es, azt hiszem a videókártyát ki is választottam.

Mi a baj a Gigabyte alaplapokkal? Mit ajánlotok helyette? Asus? Asrock? Esetleg Intel?

2012. jan. 28. 13:30
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak nyáron akarom megvenni, egyrészt akkor lesz rávaló, másrészt akkor olcsóbb minden, lentebb mennek ezeknek az árai is reményeim szerint. Addig beszerzem a többi perifériát, egér, bill., monitor, stb.


Az XP a régebbi játékokhoz kell, azt tanácsolták hogy rakjam fel mindkettőt, úgy ki lehet küszöbölni a kompatibilitási problémákat az új Windows és a régi játékok között. Nem tudom, egy Max Payne, GTA III, vagy még ennél is régebbi Windows-os játékok elindulnak-e Windows 7-en

2012. jan. 28. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nyáron veszed akkor felesleges volt feltenni a kérdést, mert addig még új VGA-k fognak bejönni, meg az árak is változnak, szóval semmi értelme most összeírni...

Azért nem ajánljuk a Giga lapikat mert nem olyan jó mint régebben, hanyatlik. Inkább Asus, MSI, vagy ASRock, de abból is csak olyan ami nem Etron USB3 vezérlős.

2012. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!