Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes pár éves (2008-as)...

Érdemes pár éves (2008-as) használt Macbook Pro-ra beruházni? Mekkora az esélye, hogy pár éven belül beadja a kulcsot, vagy valami elromlik benne?

Figyelt kérdés

Mivel garancia már nincs hozzá, ha valami elromlik benne, és javíttatni kell, vagy netán új gépet kéne vennem, akkor elvesztett pénz amit most ráköltenék. Mennyire félő az elromlás?


Elsősorban olyanok válaszai érdekelnének, akik értenek a Mac-hez (is).


2012. jan. 28. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Mac-en játszani nem tudsz, internetezni meg elég egy 50k-s netbook is linux-szal. Kár fizetni a csiliviliért feleslegesen.
2012. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, ismerősömnek macje van, ugyanúgy játszik rajta, mint asztalin vagy laptopon... és nem internetezni kéne (azért hülye nem vagyok...) hanem pl később munkára. de pl akinek macje van mind mondják, hogy stabilabb, jobban működik, jobb teljesítményt nyújt rosszabb paraméterekkel is mint egy windowsos gép. és azt én is tapasztaltam, hogy baromi gyors, megbízható, és ha 5 program + játék fut rajta akkor is süvít, semmi akadás vagy fagyás... asztali gép már meghalt volna...


szóval azért nem hiszem hogy csak a a csilliviliről szól... a probléma az, hogy pár éves, nem tudom milyen élettartamra számítsak, mekkora a veszélye annak hogy vmi baja lesz... azt tudom hogy eddigi gépeim 5 év után megtértek a tervezőhöz...

2012. jan. 28. 23:28
 3/5 A kérdező kommentje:
mondjuk nem teljesen világos, miből gondoltad, hogy én csak játszani meg netezni akarok majd rajta...
2012. jan. 28. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Több mint 3 éves laptopot nem érdemes venni. Először talán csak akksit kell cserélni, aztán jön a kontakt hiba és vagy bill vagy kép nem lesz akkor szedheted szét. Neadj isten más mondja fel a szolgálatot. Illetve ha javítható mennyibe is kerül a pótalkatrész.


Melóra pedig magyaroszágon windows való, mivel mindenhol windowsot használnak.


A gyorsaság és megbízhatóság (habár emlékeim szerint egy cikkben több évi bugja volt a macnek mint win) abból fakad, hogy jól meg van írva és "3" vinyóra, "3" chipsetre meg ilyenekre van megírva, míg ennek a mocskos windowsnak és linuxnak futnia kell 99999 chipseten 99999 vinyóval stb. Szóval arra a pár hardverre a macet jól meglehet írni.

2012. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Macről inkább a beszeljukmac.com-on kérdezz. Ott mindenre kapsz választ. Ha szériahibás az épp kiválasztott modell azt is le fogják neked írni. Meg úgy mindent.
2012. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!