Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet hogy hülye a kérdés, de...

Lehet hogy hülye a kérdés, de a videókártyákhoz nem nagyon értek, hídbakötni két videókártyát?

Figyelt kérdés
Van nekem egy asrock alive nf4g-dvi lapom, benne egy amd athlon64 x2 6400+. Nos a kérdésem az lenne, hogy a lapom tud-e hídbaktöve kezelni két videokártyát? És van benne egy geforce 8600gt a 256mb 128bit-es fajta, ez képes lenne fogadni mégegy ilyet??
2012. jan. 29. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem SLI képes a lapod.
2012. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hídba kötni csak azonos kártyát célszerű. Egyébként ha nincs az alaplapodon 2db PCI-Expresszes csati akkor nem tudsz. Meg a videókártyától is függ, hogy támogatva van-e.
2012. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a videokártya tudtommal támogatná, de az alaplap nem, mert mint írták: csak egy PCIe x16 foglalat van, nincs hely a kártyának.
2012. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam:D:D köszi
2012. jan. 29. 20:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg még valaki azt árulja el nekem légyszíves, h egy videókártya ezer meg egyféleképpen néz ki... ezt a jelenséget mi okozza? vagy a kártya ugyanaz csak a hűtés más rajta?
2012. jan. 29. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor kiadnak egy kártyát, akkor az a "referencia" modell. Ez az "etalon".

Ettől el lehet térni, mind hűtéssel, mind nyomatott áramköri lappal kapcsolatban. A hűtés az alapteljesítményt nem befolyásolja, és az áttervezett nyomtatott áramköri lappal rendelkező típusok sem feltétlenül jelentenek teljesítménybeli előnyt. Általában a gyárinál minőségibb alkatrészeket használnak fel, bár ezek szerintem a parasztvakítás kategóriát képviselik.

Ami meghatározza a teljesítményt az nem változik, ugyanazt a GPU-t kapja a kártya. Minden 8600gt kb~ ugyanazt a teljesítményt nyújtja, akárhogy is néz ki.

Viszont azonos típusokon belül célszerű előnyben részesíteni azokat, amelyek újabb memóriamodulokat kaptak(GDDR5).

Nem akarlak összekeverni... Szal azért nem taglalom nagyon a kivételeket.

Alacsonyabb árkategóriában fellelhetőek olyan típusok(pl.: nVidia GT220), amik között van olyan, ami GDDR2-es memóriákat kapott, meg van olyan ami mondjuk GDDR3-ast. Ott célszerűbb a magasabb számozásút venni (pl a gddr2 helyett a gddr3-at...)

De hangsúlyozom, ami érdemben meghatározza egy vga teljesítményét, az a grafikus mag(GPU).


remélem kielégítő választ kaptál :P

Régebben volt péld

2012. jan. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég korrekt válasz, am nem vagyok síkhülye a dologhoz, csak mivel vga-t nem kellett vennem ezért abba nem ástam bele magam annyira:D:D de ha nem gond akkor letaglalhatnád:D:D szívesen venném:d
2012. jan. 30. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Pl (asszem') az nVidia geforce 260gtx eleinte 192 shaderező egységgel készült, aztán később az nV megtoldotta ezt még 24 shaderező egységgel.

Így egy idő kicsit zsákbamacska lett, hogy ha vettél egy gtx260-at, akkor 192, vagy 216 shaderes modellt kapsz-e. Azt hiszem ezt a későbbiekben fel is tüntették, de ha az emlékeim nem csalnak, akkor volt egy zsákbamacskás időszak :D

ez azért egy kicsit komolyabb teljesítménynövekedést okozott, mint egy áttervezett nyák :P


Aztán, még nagyon régen az (asszem) ATi 9600-ból lehetett csinálni 9800-at egy egyszerű bios frissítéssel, mert semmiben nem különbözött a két kártya, csak az egyiken voltak letiltott tömbök, amiket újra lehetett aktiválni... aztán más kérdés, hogy nem véletlenül voltak letiltva... de többeknek hibátlanul működött a kártya úgy is ha feloldotta a letiltott egységeket.


:DDD vicces dolgok :P AMD-nél a mai napig lehet magokat aktiválni egyes processzorainál :D vagy bejön vagy nem :D

2012. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az AMD magokról tudtam:D:d
2012. jan. 31. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!