Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a monitor?...

Golf24 kérdése:

Miért kapcsol ki a monitor? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Netezés közben kivillant a videókártyán egy piros led,ami akkor szokott ha nem kap áramot.Egy Saphire Radeon Vapor -X 4850 1GB ,256 bites kártyáról van szó! A monitor egyszer csak elsötétül és villog a bekapcsolás gomb melletti led!
2012. jan. 29. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Táp vagy videokártya hiba, nem a monitorral lesz baj. Milyen táp van benne? A D1601-es vagy a 1602-es led világít (az első túlmelegedés, a második tápellátás hiba)?
2012. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt belekezdesz a hardver csereberébe, először nézz körül a gépházban, h mekkora a por!! és takaríts! mozgasd meg a videókártya csatijait, esetleg húzd ki dugd vissza, meg egy kis kontaktsprét is nyomhatsz bele! Ha ez nem használ, szoftveresen is takaríts, akár telepítsd újra az egészet, ha ez sem használ, akkor lehet keresni a hardverhibát!
2012. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A táp egy gyári Codegen 400 watt-os ! Gondolkoztam hogy lehet kevés neki? vagy alapból hibás lenne?
2012. jan. 30. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Megvan a gond. A codegent vágd ki a kukába, nagyon gyorsan, mielőtt szétvágja az egész konfigot, ipari hulladék az összes. Tipikusan így szokott kezdődni az elhalálozásuk. Chieftec-et vagy FSP-t vegyél helyette, esetleg Enermaxot vagy Seasonicot.
2012. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, 00:10es szagértő úr, a badsectoros vinyót meg fújja le WD40-el, nem? Ha a tápellátás-visszajelző világít a kártyán akkor biztos nem szoftveres probléma lesz, sem pedig túlmelegedés, mert akkor nem netezés közben, hanem terhelés alatt jött volna elő. Ha nem értesz valamihez inkább ne szólj bele, már bocsi a személyeskedésért.
2012. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! valószínű akkor tápot cserélek!
2012. jan. 30. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
mr.flash! 00:10 "szagértő úr" vagyok, valóban nem értek nagyon az elektronikához, de annyit azért már megtanultam, h ha valami nem működik jól, akkor először keressük a hibát a legolcsóbb/legegyszerűbb ponton. és ez egy gépház belsejében a por eltüntetése ill a csatlakozások megvizsgálata. Láttam már olyat, h azért nem volt kép, mert kimozdult a videókártya, pedig nem mozgatták a házat... A gúnyos hangnemet pedig kikérem magamnak.
2012. febr. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, a videokártya kimozdulása nem eredményezne ilyet, el sem indulna a gép,, túlmelegedés nem netezés közben jelentkezne, ismerem az adott típus, terhelés nélkül alig melegszik, nagyon jó hűtő van rajta. 10éve csinálom ezt, tudom mik az általános problémák, pl a kínai táp, be is jött ebben az esetben is. Egyébként igazad van a hangsúllyal kapcsolatban, de a kontaktsprés ötleteden kiakadtam, NYÁK közelében SOSEM alkalmazunk kémiailag aktív anyagot,főleg nem ilyet, arra lett kitalálva hogy eltávolítsa a felületi oxidációt véletlenül rákerül és szétmarja, másrészt a csatlakozók kialakítása olyan hogyha nem sérültek fizikailag akkor 100% hogy tökéletes a csatlakozás.
2012. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!