Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD-t lehet partícionálni?

Az SSD-t lehet partícionálni?

Figyelt kérdés
Egy 64 gigás SSD beszerzésén gondolkodom és kellene 50 GB a Win7-nek, de WinXP-re is szükségem van, annak elég 5-6 giga is, alig lesznek rajta programok. Ez így működhet? Mert azt olvastam, hogy az SSD-n hagyni kell valami 20% helyet. Miért kell, és tud-e a két rendszerrel működni az az SSD-m? És ha kell a szabad hely, hogyan osszam fel a partíciókat? A szabad helynek is partíció kell, vagy az marad partícionálatlanul? És az mennyi legyen? Köszönöm szépen, szóbeli vállveregetés minden válaszadónak!

2012. febr. 4. 06:44
 1/6 anonim válasza:
70%

ha csak a másik op rendszert tolod fel akk nemkell szétszedni, mert magától 2particiora fogja osztani. de am kedvedre osztogathatod utána csak tök felesleges.


15/F

2012. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem igazán értelek. Például azt hogy gondolod, hogy magától 2 partícióra osztja? Mi osztja 2 részre? És mi a helyzet a szabad hellyel? Az tényleg kell?
2012. febr. 4. 07:13
 3/6 anonim ***** válasza:

De csak ssd d van? mért nem teszed az xp t a merevlemezre?

én ssd re xp t nem tenék föleg olyan kis helyre egyszer ugyis betelitötdik az xp partició

meg xp s indexelés durván kezeli a merevlemezeket is gondolom ssd t hamar tönkre vágná az xp s particiót

persze hamar az nem pár hónap de hamarab használódna el

igen 20% szabad hely nagyon fontos ssd nek

és xp nem ssdv k re let tervezve még windows 7 igen

még sima merevlemez is akor érzi jól magát ha van szabad helye (nagyon tetszik mikor piros csikos hátértárólokat mutatnak és kérdik mi a baj de törölni menteni semit nem akarnak vagy nincs másik külsö lemezük

.

öszegezve én nem ajánlom XP ssd re telepítését

ezek után a te döntésed

2012. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem igazán szeretnék még egy merevlemezt belerakni, az adataim egy másik gépen lesznek.

Betelítődni nemigen fog az XP, mert csak a szkennerem, a digitalizáló kártyám és egy program miatt kell (ezek nem mennek Win7-en), tehát minimális progi lenne rajta, és még a hálókártyát is letiltom benne, ha nincs net, nincs frissítés és bővülés.

Ha szerinted kárt tesz az SSD-ben az indexelési szolgáltatás, akkor letiltanám. Egyébként ha jól emlékszem most sem megy rajta.

Ezek fényében sem megvalósítható szerinted a 2 rendszernek a 2 partíció egy SSD-n?

2012. febr. 4. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igy már értem

minimális használat melet még elfogadható szerintem.

2012. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem megpróbálom.
2012. febr. 4. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!