Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro sd kártyán nem szabadult...

Micro sd kártyán nem szabadult fel hely, sérült 1 gigás file törlése után; miként szabadíthatom fel?

Figyelt kérdés
Rejtett mappák között sincs, pedig régebben volt rá példa, hogy ha nem szabadult fel hely, a rejtett "LOST DIR" -vagy hasonló nevű- mappában megtaláltam; igaz, azok nem sérült file-ok voltak, most viszont avval volt dolgom... :S

2012. febr. 4. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
a kartyarol mentsd le azt, ami kell a gepedre, formazd a kartyat, utana tedd ra vissza a szukseges fajlokat
2012. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pont az a gondom, hogy lassú a gép -régi, 1.0-es usb porttal-, na most kb. 3 giga file van a 4 gigás micro sd-n, és kb. 45 perc lementeni onnan vinyóra a régi PC-men 3 GB-t, és kb 1 óra visszaírni rá azt a 3GB-t... Hiába van ezért vinyón biztonsági másolat a 4 GB-ról, bő egy óra ráirni azt...

(Szerencsére a kártya formázása csak 3-5 perc.)


Ezért jo tudni, ilyen esetben hogyan szabadithatom fel a helyet, ami file törlés által elvileg fel kellett volna szabadulni... (mert hogy időkímélőbb és energiakímélőbb).

(A törölt file tehát nem látszik.)

2012. febr. 4. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Soknak tűnik az a 3-5 perc Én régi, kis gépet használok, de a 4 gigás sd kártyát kb. 10-20 másodperc alatt formázza le. A ki és bemásolás sajnos ilyen időigényes, ez van. De azt a kártyát le kell formázni, az biztos. Ha a gyorsformázással nem tisztul le, akkor a teljes formázással csináld, na, az már tovább tart...
2012. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, bár sok újat nem mondtál az előző beíróéhoz -és az én kommentemhez- képest, és jeleztem, h a formázást el szeretném kerülni, írtam az okokat.


Amúgy nem a gyorsformázásra gondoltam, bár lehet h a teljes formázás régi gépemen csak 3 perc -de több, mint fél perc-, nem emlékszem, legutóbb mennyi volt, ezért írtam 3-5 percet, te is jelzed, h a teljes formázás lényegesen tovább tart mint fél perc.

Egyébként szerintem ha egyszer -mint te is jelzed- régi gépen akár egy órán át is tarthat 3-4 GB flash megírása, akkor azon a 3 percen már nem múlik a teljes formázás előtte, ha biztosra akar menni az ember.


Mindezektől függetlenül időközben mégis lett megoldás, formázás nélkül. Tegnap tehát gépem is, és médialejátszóm is bő 1 GB-tal kevesebbet jelzett ki, mint kellett volna, miután 1.1GB-os sérült file-t töröltem. Azonban próbaképp betettem egy másik kütyübe a kártyát, és azon -és onnantól már az előző médiaeszközön is, meg PC-n is- rendesen bő 1GB-tal több helyet jelzett ki, tehát ami szabályszerű kell legyen.

2012. febr. 5. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!