Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes-e AMD Llano-lapkás...

Érdemes-e AMD Llano-lapkás APU processzort vásárolni általános, otthoni használatú géphez, ha igen miért, ha nem miért?

Figyelt kérdés

Új gépet állítok össze és jó pár évre kell, úgyhogy aránylag friss fejlesztésűt akarok, hogy egy ideig ne kelljen fejleszteni, ezért gondoltam Llano-ra. De érdemes? Mi a Llano APU kézzelfogható előnye az egyszerű felhasználó szemszögéből? Gyorsabb?

Köszönöm!


2012. febr. 5. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Rövid időn belül itt az utódja az FM2 és a Trinity szóval szerintem azt az időt bírd még ki.

Amúgy ha részletesen kíváncsi vagy rá akkor itt szépen leírják:

[link]

2012. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

+1 elsönek

FM2 küszöbön van ilyenkor nem érdemes egy kifutóban lévöt veni amikor bejötek akor talán

2012. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is meggugliztam ezt a cikket nemrég, de túl szakmai volt nekem a nyelvezete, 2-3 oldal után feladtam. Ha egy pár mondatban leírnád konyhanyelven, hogy mi ennek a fejlesztésnek a lényege és miben jobb (ha jobb) mint pl. a Phenom II X4, nagyon megköszönném.
2012. febr. 5. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát maguk az APU előnye hogy közvetlenül kommunikálhat a CPU+GPU, egy "testet" kell hűteni, a hetrogén programozhatóság. A legnagyobb előnyük persze hogy ezek már integrált szinten elég erős GPU-k, de mint írtam várd meg az FM2-őt.

Amúgy tényleges processzor erőben az A8-3850 elmarad a Phenom II X4 955-el szemben. Mivel pontosan nem tudom nálad mit jelent az otthoni felhasználás, de szerintem multimédiára kell, játékra nem hiszem. Játszani én még mindig egy AM3+-os lapot meg CPU-t vennék és egy izmosabb VGA-t, de ez persze pénz kérdése.

Amúgy mint írtam várd meg az FM2-őt mivel nem lesz kompatibilitás FM1 és 2 között így mondhatni már az FM1 szinte halott foglalat.(na jó ez majd akkor lesz pontosan ha leállnak a chip gyártással). Az FM2 amúgy is elég jövő biztosnak tűnik hiszen a Kaveri is oda érkezik.

2012. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jól gondolod, játék egyáltalán nincs az igények között, viszont böngészés, CD-DVD írás, hang és képszerkesztés, videóvágás-szerkesztés, konvertálás, renderelés, office, nyomtatás stb. Videókártyám nem lesz, nekem bőven elég az alaplapi. Ajánlották a ASUS M5A88-V EVO-t, lehet, hogy ez lesz, egy AMD Phenom II X4 960T AM3 3,0GHz BOX Black Edition-el. Meg tudnád mondani, hogy mit jelent a 960 után a T betű? És milyen szerinted ez az alaplap-proci összeállítás? Nem túl régi fejlesztésű ez a proci? Meg az órajele sem túl magas, de ezt ajánlották. Szerinted?

Köszönöm!

2012. febr. 5. 11:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen amire használod oda kell már egy olyan CPU mint a 960T.

Amit ajánlottak alaplap(M5A88-V EVO) egész jó, és a rajta lévő integrált VGA, neked elég is lesz.

A Phenom II X4 960T-ban a T azt jelenti hogy Thuban, tehát 6 magos kiépítést kapott, de különböző okok miatt letiltották benne azt a 2 magot. Mivel az az alaplap tudja a mag feloldást, így van kb 50% esélyed hogy működni is fognak, szóval akár lehet 6 magos is az a CPU.

2012. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen magfeloldásról ott is irtam a másik kérdésednél szóval best buy mint irtam ott is szerintem a asus 88 meg 960t

.

FM1 röl meg mint irták és irtam aba ne fektes töb erö van az am3+ ban videoszekesztgetéshez...

.

vagy várj FM2 ig.

2012. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már majdnem biztos, hogy ez a két cucc lesz!
2012. febr. 5. 13:01
 9/11 Jack Jonson ***** válasza:
29%

ne vegyél amd phenom 960t-t

annyit zabál mint állat

125w

inkább vegyél egy

[link]

ilyent meg egy

[link]

vagy

[link]

2012. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ne vegyél amd phenom 960t-t

annyit zabál mint állat

125w"

Megsúgom hogy a 960T nem 125-ös ha nem 95-ös TDP osztály kapott. igen osztályt tehát ez nem azt jelenti hogy annyit is eszeik ha nem azt hogy 65watt felett, de 95 alatt.

Amúgy meg ha nem vette volna észre a kérdezőnek renderelni is kellene amire jól jön a több mag.

2012. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!