Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a PC-hez milyen tápegysé...

Ehhez a PC-hez milyen tápegységet ajánlotok? .

Figyelt kérdés

....aminek biztosan megfelelő a csatija a lenti alaplaphoz és biztosan elég a csatlakozója hosszra és mennyiségre is, valamint halk és megbízható? Később kerülhet a gépbe több minden is, szóval kéne csati bőven.


ASUS M5A88-V EVO

AMD Phenom II X4 960T AM3 3,0GHz BOX Black Edition

Gigabyte GZ-X1 ház

SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU

Western Digital 2TB 5400rpm SATA-600 64MB Caviar SE


Gondolom 400W elég, de nem akarok szakérteni. Az ára lehetne 10 alatt, vagy ez irreális? Köszönöm!


2012. febr. 5. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
FSP Hexa 400W/Chieftec CTG 400W 11-12 ezer mind2.
2012. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
FSP Hexa
2012. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az FSP Hexa 400W-ról azt olvastam valami fórumban, hogy elég rövidek a kábelei, vagy ez hülyeség? Az 500W-osban már hosszabbak, csak az jóval drágább, meg nekem szerintem felesleges is. A Chieftec-re majd ránézek.
2012. febr. 5. 16:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség a Hexa kábelei tényleg rövidek. A CTG-nak egy fokkal hosszabbak, de főként a CTG-500-nak hosszúak.
2012. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

400W elég, de ha akarsz majd valami erősebb videókártyát belerakni akkor már rögtön több kell majd.

Ez esetben nézz valami 500W-os 80+-os tápot.

A fenti konfigot egy 300W-os táp is vígan elvinné.

2012. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

400 wattos bőven elég itt egy teszt arról, hogy mire elég: [link] (ha nem akarsz több videokártyás rendszert vagy extrém tuningot akkor simán bele fog férni még egy jobb videokártya fogyasztása is)


Ne a tápon próbálj spórolni, mert az alaplapod vagy más jóval drágább alkatrészek bánhatják a spórolást, arról nem is beszélve, hogy ha egy jó hatásfokút veszel az a plusz 2-3 ezer forintot be is hozza előbb utóbb a villanyszámlán.

és hogy ajánljak is valamit:) CORSAIR Builder Series CX430W

2012. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Videókártya nemigen kerül bele, de több HDD, írók még mehetnek majd. Annak biztos nem nagy az áramfelvétele, szerintem a 400 elég kell legyen, de ha a gyártók a kábeleken spórolnak vagy 30 forintot, és emiatt nem tudom bekötni, mérges leszek. Vedd meg a nagyobbat, drágábban, majd azzal be tudod kötni! Jó kis mentalitás.


Ezekkel nagyon tévúton járok?:


Deer ATX Táp 450W 14 cm

LC Power PSU-LC6460GP3 460W 14cm


A CHIEFTEC-re is írják a rövid kábeleket, persze a túl hosszú is idegesítő lehet, hogy ott tekereg a házban. Úristeeeeeen..... Mit csináljak, jajjj, jajjjjjj...!!!

2012. febr. 5. 17:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Az LC Power meg a Deer is gépre veszélyes.

Am valaki írta itt a CORSAIR CX430W-ot. No én meg nem ajánlom, még a V2-eseket se.

Amúgy a CTG kábelei egyáltalán nem rövidek, de ha tutira akarsz menni Cooler Master GX450

2012. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De most mi számít rövid kábelesnek érted. Max alsótápos házban a 4pines cpu kábel nem ér el és venned kell egy 30 cm-es hosszabbítót 700Ft-ért.

Vinyók fogyasztása le van írva a honlapukon, 5-6W emlékeim szerint.

2012. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az ipon FSP Hexa 400W fórumából:


"Nekem a PCI-e kábel éppen hogy elért a videókártyáig, pedig egy normál nagyságú ATX házba lett téve."


"...a SATA-s eszközöket közel kell tenni egymáshoz a házban, ha nem akarsz toldást használni."


"Alsó tápos házaknál elképzelhető, hogy az alaplapra a 4 eres 12V-os csati már nem fog elérni, ezt nekem meg kellett toldanom. Plusz a Sata tápkábelen ugyan 3 csati van, ha jól emlékszem, de az is rövid, illetve közel vannak egymáshoz. Szóval ez a táp kis házba jó, nagyobb házikóba már csak nagyon kompromisszumosan lehet berakni.

Az 500-asnak érezhetően hosszabbak a kábelei. Nyilván spóroltak rajta kemény 100ft-ot."


"Jó tápnak néz ki eddig, bár egy ágon van rajta 3 SATA tápkábel, borzasztó rövid, a két szélső tápkábel között alig van 10 centiméter. Alig bírtam megoldani, hogy a merevlemezt és a DVD írót is rá tudjam kötni átalakító nélkül."



És még sorolhatnám, tehát a probléma valós. Nekem, akinek 2 DVD íróm és 2 vinyóm lesz, nem is tudom hogy oldom meg. Egyébként nem sok a gyári adatként megadott 25DB zajszint?

2012. febr. 5. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!