Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SEGÍTSÉG! A lemezmeghajtó le...

SEGÍTSÉG! A lemezmeghajtó le lett választva. Néztem a lemezkezelőben, de nem látszik az ikonja. Hogy lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm előre is!

2012. febr. 10. 09:49
 1/7 tabaki ***** válasza:
Gondolom, ha külső, akkor kihúzni-bedugni, ha belső, akkor újraindítani... A módszer kissé parasztos, de illenék fölismernie. Milyen oprendszer? Szerintem Windows és linux alatt mennie kéne.
2012. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ataaa ***** válasza:

Néha előfordul, hogy pendrive-ok és egyéb hordozható meghajtók nem jelennek meg, vagy eltűnnek.

Sok esetben ilyenkor működnek, csak nem kapnak betűjelet. Sajátgép ikonra jobb egérgomb, és itt a menüben válasszuk a Kezelés (Manage) opciót.

A bal oldali fastruktúrában Tárolás - Lemezkezelés alatt megjelenik minden fizikai meghajtó.

Jobb egérgombal rájuk kattintva tudsz hozzájuk betűjelet adni. (esetleg meglévőt cserélni)

2012. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de nem mutatja az ikonját.
2012. febr. 10. 11:04
 4/7 ataaa ***** válasza:
Milyen eszközről van szó?
2012. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát hogy milyen eszköz? Bocsi, de nem vagyok valami számítógépzseni.

[link]

ezt kellene kihoznia, de nem jelzi azt hogy CD-ROM1-2

2012. febr. 10. 11:21
 6/7 ataaa ***** válasza:

Valamit cseréltél a gépben, és lehúzogattad esetleg a meghajtókat?

Állítsd le a gépedet, és nézd meg hogy az adat/tápkábelek rendesen legyenek csatlakoztatva.

Ezután indíts, és lépj be a BIOS-ba. (DEL nyomvatart)

Itt a meghajtóknál nézd meg, hogy felismeri e a meghajtót.

-Ha igen, akkor a Windowson belül a feladatkezelőben nézd meg hogy nincs e letiltva. Ha igen, engedélyezd újra.

-Ha a BIOS-ban se látszik, valószínűleg IDE meghajtó és raktál még valamit a gépedbe. Ilyenkor jumperekkel be kell állítani, hogy melyik a master és slave ugyanazon kábelen. Vagy rakd mind a kettőt cable selected-re.


Távolról ennyit tudtam segíteni. :-)

2012. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ataaa ***** válasza:
Bocsánat, nem feladatkezelőben, hanem eszközkezelőben. :-)
2012. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!