Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lesz az alapértelmezett...

Melyik lesz az alapértelmezett rendszerem, a Win7 vagy az XP?

Figyelt kérdés

Na most ez jó hosszú magyarázatra szorul. Tehát arról van szó, hogy az eddig használt számítógépemben lévő vinyón volt feltelepítve két külön partíción egy XP és egy alapértelmezett Win7, mindkettőre szükségem van. Először volt az XP telepítve, majd utána a 7, mert fordított sorrendben az xp lett az alapértelmezett és az nekem nem jó. Tökéletesen működik így, indításnál megkérdezi, hogy melyik rendszert akarom indítani, ha nem nyomok semmit megy a Win7-re. Most viszont lesz egy SSD-m, amire menne a Win7 alapértelmezetten és a HDD-n lenne az XP. Viszont az SSD telepítést először kéne megcsinálni, lehúzott HDD-vel, hogy a rendszerem teljes mértékben az SSD beállításaira álljon rá. Ez eddig oké, de hogyha visszateszem a HDD-t és telepítem az XP-t, lehet, hogy az felülírja a Win7 elsődlegességét? Ebben az esetben, hogy tudom újra alapértelmezett (tehát alapból elinduló) rendszerré tenni a 7-et? És hogy fog működni a rendszer kiválasztása, ugyanúgy kérdés lesz mint az egy vinyós verziónál, vagy boot-menüben kell kiválasztani az indítani kívánt rendszert? Nekem az lenne jó, ha alapból a Win7 indulna az xp meg csak ha éppen kell.

Sürgős lenne és fontos, mert mindjárt érkezik az SSD! Köszönöm szépen előre is!


2012. febr. 11. 12:27
1 2
 1/11 petko333 ***** válasza:
Szerintem amit alöször telepitetél fel
2012. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 petko333 ***** válasza:
*elöször
2012. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom hogy inkább csak tedd föl a windows 7-et

és a Microsoft honlapjáról töltsd le a Windows xp virtual PC-t

ezt föltelepítheted a windows 7 re és mint egy alkalmazást tudod futtatni windows 7 alól

ha nem játékra kell az xp akkor bőven elég neki az Integrált (emulált) eszköz így nem kell bajlódni a bootolással sem

2012. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Feltelepíted xp-t a HDD-re, lehúzott sdd-vel, feltelepíted a windows7-et az sdd-re lehúzott HDD-vel, ezt követően a bootsorrendben beállítod az sdd-t, elindítod a windows7-et, a windows7 bootmenedzserében pedig hozzáadod az xp-t. (Vagy fordítva, de úgy nem javaslom.)
2012. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de próbáltam a virtuális xp-t, sajnos nem működött azokkal a hardverekkel együtt, amik miatt fontos nekem az xp. Csak teljes XP-n tudom használni őket. (digit kártya, szkenner és egy szoftver)

Egyöntetű a véleményeteket abban, hogy az első feltelepített lesz az első, de az 1 vinyós tapasztalataim pont az ellenkezőjét mutatják. Ahogy írtam is, amikor a Win7-et tettem fel elsőnek és utána az XP-t, az xp indult automatikusan, tehát az lett alapértelmezett. Vagy 2 vinyó-ra telepített rendszerek esetén más a helyzet?

2012. febr. 11. 12:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, KIRÁLY vagy, szóbeli vállveregetés, ez nagyon logikusan hangzik, megpróbálom! Te csináltad már így? Biztosan működik?
2012. febr. 11. 12:48
 7/11 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés: hol is van a "windows7 bootmenedzser"-e?

Ez lámaság tudom, de nem vagyok MÉG profi.

2012. febr. 11. 12:52
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja, ez az?


[link]


És mi van, ha nincs benne a másik vinyón lévő XP a listában, hogy kell megkeresni? Vagy mindenképp benne kell lennie? Köszönöm!

2012. febr. 11. 13:05
 9/11 anonim válasza:
és ha az 1 HDD-re felrakod az xp-t és a 7-et, és az ssd-t csak szimpla Hard disk-nek használod? az nem jó?
2012. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hozzá kell adni az új rendszert!

bcdedit progri lesz a segítségedre:

[link]

2012. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!