Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az Intel...

Mi a véleményetek az Intel Pentium D processzorról, megérné erre váltani?

Figyelt kérdés

Nincs valami korszerű gépem:


DELL Optiplex GX620 alaplap

Intel Pentium 4HT 2.8 GHz CPU

4Gb DDR2 RAM

Nvidia Geforce 9400GT 512Mb graff.


A DELL honlapján megnéztem a DELL Optiplex GX620 konfigokat és láttam hogy a DELL Pentium D procival felszerelve is értékesítette a tipust.Tehát elméletileg az én Optiplex GX620-as alaplapomra is lehetne rakni Pentium D-t ami ha jól tudom a Pentium 4-es 2 magos változata.


A jelenlegi 1 magos P4 prociaval alapvetően megvagyok elégedve mert a legújabb játékok is ha más nem LOW-ban elfutnak mint például a Rage,Bulletstorm.Nem vagyok maximalista ezen a téren.


Viszont van pár online játék ami LOW beállítások mellet is eléggé laggol mint a StarTrek Online,GlobalAgenda.


Szóval szerintetek megérné Pentium 4-ről D-re váltani?

Ha lehet a kérdésre válaszoljatok,tudom érdemesebb lenne egy új konfigot összerakni,új gépet venni,de egyenlőre nem akarok.

Egyenlőre csak a jelenlegiből akarom a maximumot kihozni egy 2 magos Pentium D procival ha megéri és ebben kérdezem a véleményetek hogy megérné-e.Javulna-e annyit a teljesítmény hogy mondjuk a Star Trek Online és Global Agenda legalább Low-ban szépen fusson?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. febr. 12. 21:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Beszereztem egy Intel Pentium D procit.Megy mint az álom :)

A StarTrek Online és a Global Agenda a P4-es procival még low beállításban is laggolt,ezzel a procival viszont max beállításon is szépen fut mind a 2 XD

Őszintén szólva ilyen nagy mértékű javulásra nem számítottam,Windows7-en az élmény index 3.8-ról 4.6-ra ugrott.Tudom ez sem valami nagy durranás de nekem egyenlőre bőven elég


Csak az a gáz hogy a fórumokon réz hűtőbordát ajánlanak ehhez a procihoz,de ebbe a nyomorék Optiplex GX620 házba egyet sem találok.Gyárilag egy réz hőcsöves alumínium hűtőborda van benne.Eddig úgy tűnik hogy elbír vele.Amikor a StarTrek Online-t elindítom,iszonyatosan felpörög a hűtő,de amint betölt játék közben elhalkul és alapjáraton halk.Ezért gondolom (remélem) még ha vannak is nehéz pillanatok de alapvetően elbír vele.A BIOS-ban nézegettem a log-ot,egyenlőre nem került bejegyzés hő problémáról.Már ha figyeli egyáltalán,de gondolom igen és ott jelzi ha túl meleg (gondolom)


Az USA-ban találtam egyetlen egy darab réz hűtőbordát ebbe a házba,de postaköltséggel együtt több mint 10 000Ft-ba kerül.


Szerintetek megéri vagy ha a hűtő nem túl hangos alapvetően és a log-ban sincs bejegyzés hűtési gondokról,akkor nem szükséges?


Köszönöm a segítséget,a chipset említéséjért ment a pont.Nagyon nagy segítség volt :)

2012. febr. 16. 00:53
 12/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg hány fokos a proci ha alapjáraton 50körül van az még jó.
2012. febr. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Oké köszi :)


Próbáltam Everest 2.20-al,de az nem kompatibilis a gépemmel és nem tudja megmutatni.Ez után próbáltam aida64 trial verziójával,de az meg speciel pont a hőmérsékletet nem mutatja trial verzióra hivatkozva.Legalábbis azt írja a hőmérséklet helyére hogy "TRIAL VERSION".De az is lehet hogy úgy írták a trial verziót hogyha valamit nem tud akkor oda írja azt hogy trial mert az Unknown rossz fényt vetne rá,miután megvették meg kit érdekel :P


A SpeedFan-al is próbáltam,de az sem írta hány fokos a cpu csak a GPU-t írta hogy 61 fokos és a vinyót hogy 41.

A GPU-nak túl magasnak jelezte a 61 fokot,mert tűz jelet rakot mellé,de ez annak is lehet a következménye hogy a ház nagyon zsúfolt:


[link]


Ott a vinyó mellett éppen hogy elfér a graff kártya :P

Lehet nem ártana a vinyót kivenni.


És próbáltam a BIOS-ban is nézni,de nincs ilyen opció :(


Na mindegy,majd másnem levszem a burkolatot,hátha úgy jobb lesz neki de elméletileg ha túlmelegszik,akkor lekellene hogy fagyon a gép vagy kék halál,esetleg újra kellene hogy induljon.Eddig egyiket sem produkálta.

2012. febr. 16. 13:58
 14/15 anonim ***** válasza:
akkor télleg megérte procit váltani? mert én is p4-ről akarok D-re ugrani mert csak azt támogatja a lapom. mindeki reklámozza h legalább core 2 duot de nem értik meg h nincs keret rá... jah és esetleg crysis2, bf3-mat próbáltad rajat ahugy muzsikáltak?
2012. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
nekem is ugyanez a Dell Gx620-asom van:) nekem Pentium D 945 van benne, ugyan megy a venti szépen, pl amikor F1 2011.ezek, de ha még nem kapcsolt le akkor még nincs gond. és én is szenvedtem a kis hellyel, a vadi új vga hütőbordáját flexelnem is kellet belőle kis darabot:/
2013. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!