Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor kap jelet, de csak...

A monitor kap jelet, de csak fekete képet ad. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Samsung SyncMaster SA300-as monitorom (24", Full HD, LED). Pénteke, mikor mentem haza, a szokásom szerint kikapcsoltam, kihúztam. Most jövök vissza, szabályosan bedugom és bekapcsolom, rákötöm a notira, és nem megy. Ha nincs bedugva, kijön a "Check cable" felirat, meg hogy nem kap jelet. No de ha rádugom a gérpe, az faszán észleli, állítja befele a kiterjesztett asztalt, de a monitor nem ad képet. Minden kábelt meg a gépet leteszteltem (VGA és DVI-t is), más géppel is próbáltuk, de 100% hogy a monitornak van baja. Ami még para, hogy a menüje sehogy sem jön be (se ha kap jelet, se ha nem). Mi lehet a baja? Hogy lehet ezeket a monitorokat resetelni anélkül, hogy bejönne a menü? (A bemenetváltó gombot meg hasonlókat már próbáltam, sikertelenül.) Nem akarok rögtön a szervízbe menni, mert lehet, hogy csak a fényereje van nullán, habár a fényerőt is próbáltam vakon felvenni. Mi lehet a gondja? Vajon garanciára kicserélik (szeptemberben vettem az e-digitalban)? Nagyon mérges vagyok, mert kellene a nagy monitor, és igazából időm se nagyon van visszarohangálni vele.

(Gépeket újraindítani, monitort kibe kapcsolni már próbáltam, sikertelenül.)


Köszi előre is a válaszokat!


2012. febr. 13. 02:21
 1/5 dgabor78 válasza:
Ne kísérletezz,mert még a végén bukod a garanciát!!!Vissza kell vinned!!!De nem az E-digitalba,hanem a gyártó hivatalos márkaszervízébe...
2012. febr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pj0tr ***** válasza:

Így mindenesetre ne add le, hogy kap jelet, mert az a felirat azért tűnik, el mert bedugtad a csatit valahova. Ha fogsz egy videókártyát (minden körítés nélkül :) ) és beledugod ugyanúgy nem fogja írni, hogy Check cable.

Mindenesetre a ne csak a monitort ellenőrizzétek más gépen, hanem a notit is más monitorral.

De tényleg csak a Samsung márkaszeríze marad.

2012. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más monitort próbáltam, más kábelt is, más monitor ment, mint írtam.
2012. febr. 13. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Visszavittem, 1 hétig csinálták, csak egy szoftvert frissítettek (gyári szerviz, ennyit róluk, aszonták ez a leggyorsabb), és jó. Köszi a helpet!
2012. febr. 25. 05:42
 5/5 anonim válasza:

Üdv!

Ha még érdekel valakit, akkor a probléma házilag is orvosolható: www.samsung.com oldalról a support fülnél katt a manuals and downloadsra--> itt kiválasztod a monitorod típusát, majd ha megvan akkor lesz bal oldalon egy firmware fül, innen le lehet szedni a legújabb szoftvert a monitorra, letöltöd, futtatod, a többit maga a program elvégzi! Így megspóroltál egy hetet a szerviz nélkül!!

2012. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!