Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vga sütés? Hány fokon? Mennyi...

Vga sütés? Hány fokon? Mennyi időre? Több lennt!

Figyelt kérdés
Van két videókártyám,ami csikozik meg minden ha igy meg lehet csinálni akkor jó lenne!
2012. febr. 16. 19:29
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt a cikk, de most valamiért nem megy a logout :


[link]


A tárolt változat, kép sajnos nincs :


[link]


"

Következő írásom rövid, de remélhetőleg annál hasznosabb lesz.


Sokunkkal előfordult már, hogy meghalt a videokártyánk és rendellenes csíkok jelentek meg a képernyőn vagy alapból be se bootolt a gép és e miatt új VGA-t kellett vásárolnunk. Viszont biztos fordult már elő valakivel, hogy pont rossz időben halt meg neki és nem volt pénze újra cserélni. Most itt egy megoldás, ami elég "MacGyver stílusú" módszer... a sütő módszer!


Miről is van szó? Röviden, berakod a kártyát a sütőbe és megsütöd! Tudom, baromságnak, sőt őrültségnek hangzik, de ki lett próbálva és működik! (Igen, meglepődtem én is)


Mi kell hozzá? 1 db sütő és alumínium fólia. Ennyi.


Teendők:


0) Melegítsd elő a sütőt, 196 Celsius fokra!


1) Fogj egy tepsit és tegyél bele alumínium fóliát.


2) Készíts a maradék fóliából 4 db alumínium golyót (kb 4 cm magasat)


3) fogd a VGA-t és GPU-val lefelé néző irányba tedd bele a tepsibe a már korábban belerakott 4 db golyóra. Valahogy így:


(Ez notebook VGA, asztali gépekbe szánt VGA-ról előtte természetesen el kell távolítani a hűtést). A hűtőpasztát is alaposan takarítsd le előtte!


4) Fogd a tepsit és a VGA-val együtt tedd bele a már előmelegített sütőbe


5) Hagyd benne a VGA-t a sütőben 6-10 percig! Viszont 12 percnél ne tovább, mert kritikusan megolvad!


6) Vedd ki a sütőből, várd meg, hogy meghűljön, majd tedd bele a gépedbe és voálá! Újra működik gond nélkül!


Figyelem:

Természetesen meg van rá az esély, hogy ez a módszer se támasztja fel a már halott vga-nkat, viszont ha sikerül is ez a módszer NEM ÖRÖK ÉLETŰ! Mindössze ad még egy kis időt összeszedni egy újnak az árát, ezért ha valaki ezzel a módszerrel hozza rendbe a kártyáját, majd eladásra bocsájtja MINDENKÉPP említse meg! Valamint mindenki csak saját felelősségére csinálja meg!


Mindenki fejében most az jár, hogy mi is áll a megoldás hátterében. Egy elképzelhető magyarázatot tudok, amely az lenne, hogy sok esetben azért hal meg egy VGA, mert olyan hajszálnyi pici repedés keletkezik a nyomtatott áramkörön, amit szabad szemmel észre se lehet venni és a nagy hő hatására technikailag "befoltozzuk" ezeket a repedéseket.


Remélem másnak is beválik és ezzel sikerül pár ezer forintot megspórolni, ám ne felejtsétek, mindenképp csak olyan kártyával próbáljátok ki ami már tuti halott és amúgy is a kukában végezné!


Jó sütögetést!


Darth_Revan"


Sok sikert.

Üdv.

2012. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!most sütöttem meg! 7perc! most hül! majd most meglátjuk hogy milesz!!..:D
2012. febr. 16. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én meg csak pislogok. :D
2012. febr. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm megcsinálta laptop integrált videokártyájával, 2éve azóta is működik:D
2012. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!