Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerver processzor alkalmazhat...

Szerver processzor alkalmazható asztali felhasználásra?

Figyelt kérdés

asztali csúcsprocesszor:

[link]


szerver csúcsprocesszor:

[link]


mondjuk ha én lennék a világ leggazdagabb vérpistikéje és olyan menő gyerek akarok lenni hogy veszek egy olyan alaplapot amibe rakható ki e7-8870 (valamelyik cikkbe láttam hogy van ilyen lap) teli nyomnám annyi memóriával amivel lehet meg ilyen sli meg olyan cfX rendszert építenék ugyan ezt megcsinálnám a i7-3960x procival (ebből nem tudom van.e ilyen lap) akkor asztali teljesítményben jobb lenne a szerver proci vagy az erre tervezett i7 jobb lenne?


Jó elég hülye példa volt de nem is az a lényeg hanem hogy a szerver proci is jó asztali gépbe vagy az valami spéci cucc és asztali tevékenységbe hiába kerül 4x annyiba minta legjobb i7 akkor se lenne jobb?


2012. febr. 16. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudnád kihasználni, nincs az a játék vagy hétköznapi program ami 10magot és 20szálat kihasználna. Tényleg vérpistike dolog, lehetne menőzni hogy üüüüüüüdek*rvaállat20magosprocimvan :D , de semmi különbséget nem látnál a két proci között. Nem véletlenül kerül 4x annyiba a cucc, "ipari" felhasználásra van tervezve.
2012. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

*rakható KÉT e7-8870 (valamelyik cikkbe láttam hogy van ilyen lap)


valahogy én is így gondoltam :D csak egyik haverommal ezen elmélkedtünk hogy szerver processzorral futtathatók.e játékok, hétköznapi programok vagy csak ilyen windows server op rendszer és ilyen szerver programok.

2012. febr. 16. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

attól függ mire használnád, az Extreme Edition-ös procik is a szerverektől vannak lehozva csak kevesebb mag, L3 cache és ha megnézed az árukat akkor láthatod, hogy azok se épp asztali csúcsprocesszornak vannak szánva hanem komoly munkára.

Ha munkára használnád akkor valószínűleg a második proci jobb lenne, mert bár alacsonyabb az órajele de 20 szálat kezel még az "asztali" "csak" 12-öt. Játékokban simán kikapna a szerver proci, mert nincs olyan game ami ennyi magot használna és ott nyerne a magasabb órajel. Memoriában mind a kettő a 4 csatornást kezeli szóval nem hinném, hogy van eltérés.

2012. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:

A procikban lévő utasításkészletek szerver procik esetében inkább munkára, főként adatbázis kezeléshez, hálózati terheléselosztáshoz, nagy mennyiségű számításokhoz vannak tervezve és elkészítve.

Asztali esetében a multimédiás tulajdonságokon van a hangsúly, beépített video és audio hardveres kodekek, 3D támogatás játékokhoz...

Tehát játszani ha 100* drágábbat veszel se biztos hogy jobban jársz. Nálam az igencsak drága virtuális szerverek pl. 5-10 perc alatt bootolnak...

A szervernél a megbízhatóság és a sok feladat egyidejű futtatása az első szempont.

Asztalinál egy program gyors és csilivili futtatása...

2012. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shaddark ***** válasza:
Még egy példa, pl. a szerverben lévő ECC ram olyan 1-3% al lasabb működésű mint az asztali pc-ben lévő. Biztonságosabb jóval mert hibakorrekcióval ellátott de nem gyorsabb hiába kerül sokkal többe. Tehát a cél más a szervereknél, mint az asztalinál. Aki abba akar ramot az inkább tuningolhatót vesz hogy gyorsabban menjen a játék, és arra fizet inkább rá.
2012. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!