Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan húzzam a procimat, ha...

Hogyan húzzam a procimat, ha a biosba nem tudom? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy AMD Athlon X2 3800+ 2Ghz-es procim. Overclockolni szeretném, de biosba hiába állítom a frekvenciát, nem reagál rá a gép. Azt írja a bios, hogy annyin van, amennyire állítottam, de a Windows és a CPU-Z is ugyanúgy 2Ghz-nek írja. Úgy tudom van valami program, amivel lehet windowsból tuningolni, de nem találok sehol. Javaslat? Link? előre is köszönöm!
2012. febr. 18. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Javaslom ne erőltesd ez a típus nem szereti a húzást, hamar elszáll. Nem éri meg az a +200 hogy gyorsított halálba küld a procit.
2012. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem. köszi.
2012. febr. 18. 21:05
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Hülyeséget ír az első. Athlon X2-t elég jól lehet kínozni, inkább az alaplap szab ennek határt, mert a hypertransport előbb elszáll, mint a CPU.


Próbálgasd nyugodtan, legalább gyűjtesz némi tapasztalatot.


[link]

2012. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen gyűjts csak tapasztalatot, meg pénzt az új gépre egyúttal, 2. szerint hülyeség amit írok, de sok ilyen nagyokos pancser hozza be hozzánk a gépét hogy megállt mikor húzni próbálta. De miket is beszélek a bevételük fele az ilyenekből van, csináld csak, nyírjátok a gépeket apuci majd vesz újat, nekem csak jó.
2012. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen procin volt és én gyári hütéssel +200 megahercet adtam rá és stabilan müködik már vagy egy éve.A windows is x2 4200-esnek ismeri fel bár kicsit melegebb lett főleg nyáron.Most nyugdijaztam le vettem egy uj amd-t
2012. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Csak azér nem adtam rá több mhz-t mert nem akartam uj hütést,de szerintem többet is birt volna.

2012. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

"de sok ilyen nagyokos pancser hozza be hozzánk a gépét hogy megállt mikor húzni próbálta"


Igen, mert a hozzátok hasonló "szakemberek" szar tápokkal meg asrock alaplapokkal, meg efféle szemetekkel rakják össze a gépet a tudatlan klienseknek, és amiatt állnak le. Mert azt olvassátok a magyar "szak"-oldalakon, hogy jó az úgy...


Ha az alaplap bírja, maga a proci akár +1GHz-et is elviselhet, akár még feszültségemelés nélkül is, de a felét egészen biztosan.

2012. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek, az AMD Overdrive nekem nem működik, "AMD Overdrive cannot detect supported AMD chipset on this computer." az alaplapom Acer FC51GM, eredetileg valami Foxconn lenne. Feltettem BIOS-ba 2,5 Ghz-re, 36°C-ról 42-re melegedett, a windows ugyanúgy 2 Ghz-nek mutatja, de amikor telepítettem a Batman Arkham Asylumot, akkor a konfignál 2500Mhz-nek írta... :O
2012. febr. 19. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Az amd overdrive aszthiszem vga-hoz van,nem pedig procihoz.

Az én x2 3800-asom 47 fokos is volt,és olyan is előfordult,hogy 3 napig is egyfolytába ment a gép.

2012. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Az amd overdrive aszthiszem vga-hoz van,nem pedig procihoz."


Kevered a CCC-be épített Overdrive-val.

2012. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!