Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A routeremmel lehet a gond?...

A routeremmel lehet a gond? Folyton bontja a netet.

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy elég gyakran, naponta többször is bontja a kapcsolatot a routerem, és csak a tápkábel ki-be húzkodása után hajlandó tovább működni (persze csak ideig-óráig). A típusa TP-LINK WR542G. A beállításokkal nem hiszem, hogy gond lenne. Kimondottan ehhez a routerhez való beállításokat használok: [link]


Kábel probléma kiszűrve, mert ma helyeztem bele egy vadi új UTP-t, de a helyzet nem javult. Igaz nem egy mai darab, már vagy 3 éves, de nem hinném, hogy ennyi időre lennének gyártva ezek az eszközök, elég vicc lenne!


Köszönöm a segítségeiteket! :)


2012. febr. 20. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet a szolgáltatód hibája is. Mi van akkor, ha direkt módon rákötöd a gépet a netre a router kiiktatásával?
2012. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem szolgáltatói hiba, már kb. 3 hónapja fenn áll a dolog... Egyébként anélkül mostanában nem néztem, viszont mielőtt nem volt routerem, régebben soha nem volt semmi gond a nettel.
2012. febr. 20. 21:10
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy azért sem lehetnek Ők a ludasak, mert hiába várok akár fél vagy egy órát, hogy visszajöjjön a net, ha nem szakítom meg az áramot a routeren, akkor addig nem megy fel a netre. Viszont amint megszakítom, 10 másodperc, és újra jó minden egy ideig...
2012. febr. 20. 21:12
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez normális, ha a szolgáltató leválasztott, és erőszakkal új IP címet adott. DIGI-nél sokszor tapasztaltam például, hogy ilyenkor néha a routert teljesen áramtalanítani kell, még a szoftveres reset se elég ahhoz, hogy újra kapcsolódni lehessen.
2012. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy normális, mert másoknál vígan fut a net hetekig-hónapokig gond nélkül... Sajnos nem itt.
2012. febr. 20. 21:19
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha tudsz vmi megoldást, légyszi szólj. Vagy fix IP-t kéne kérnünk a szolgáltatótól? T-Home-osok vagyunk...
2012. febr. 20. 21:24
 7/14 A kérdező kommentje:
És kábelnet, de gondolom ez most nem igazán fontos infó...
2012. febr. 20. 21:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt mondom, hogy próbálgasd előbb router nélkül, illetve kölcsön routerrel is.
2012. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
rádugnék egy kölcsönkért routert az enyém helyett,azt ha azzal nem szakad meg,akkor máris megvan a bűnös
2012. febr. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a szolgáltatód megszakítja a kapcsolatot a rutered alapállásba áll és amikor megjön a net úgy marad nem éled fel.Én is jártam így egy tp link-el nálam gariba cserélték(5év)nem volt javítható.Tehát mindkettőtöknek igaza van.
2012. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!