Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus eeePC x101 netbook 8GB...

Asus eeePC x101 netbook 8GB belső SSD-je bővíthető (cserélhető) nagyobbra?

Figyelt kérdés
Ha igen mekkorára? (32GB/nagyobb?)

2012. febr. 22. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elnézve a képeket róla, nem olyan vastagságúnak tűnik, mint amiben merevlemez hely van, szerintem nem bővíthető, mert az alaplapra szerelt memórialapkákból áll.


Ha mégis van benne hely merevlemeznek, oda tehetsz másik merevlemezt, vagy SSD-t, de én ezzel sem maceráznék, csak vennék egy szép nagy kapacitású micro SD kártyát (32GB-osat kapsz kb. 13 ezer forintért), ami tárolóhelynek elég lehet, a rendszer meg maradhat a 8GB-on.

2012. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltam: ha van benne hely merevlemeznek, oda bármekkora SSD-t tehetsz, ami emberi árban van.
2012. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy hülyén fogalmaztam, szóba se jött merevlemez. ssd van beépítve tehát annak a helyére nehéz lenne egy hddt berakni:D a beépített ssd-t cserélném egy nagyobb ssd-re:)

Tehát akkor ez nem lehetséges?

2012. febr. 22. 13:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a beépített SSD különálló alkatrész, akkor pontosan akkora a mérete, mint egy 2,5"-es merevlemeznek. Ha úgy ítéled meg, hogy egy ekkora alkatrésznek kizárt, hogy helye lehet a készülékben, akkor az alaplapra építették a chip-eket és a vezérlőt is, tehát nem cserélhető.
2012. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Könyögöm, egy értelmes választ. SZÓ SINCS MEREBLEMEZLŐL!!:D

A kérdésem az, hogy SSD-t (8gb) lehet-e cserélni egy nagyobb SSD-re (akár 32gb).

2012. febr. 27. 21:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Figyelj jól, leírom még egyszer.


Azt, hogy CSERÉLHETED-E, azt a jelenleg beépített SSD és a netbook MÉRETEIBŐL tudod megállapítani.


Én innen messziről nem látom a te gépedet, DE HA VAN ANNYI ESZED, HOGY MEGVIZSGÁLOD, akkor ki tudod találni egyedül is, némi segítséggel!


Senki nem beszélt merevlemezről!


Ezért izzadok itt, hogy értetlenség miatt lehúzzák a válaszaimat...


Szívesen!

2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A vizsgálatban az segít, ha láttál már életedben 2,5"-es notebook merevlemezt, mert a cserélhető SSD-k UGYANEKKORA MÉRETŰEK!


Nem tudom máshogy leírni, ha ezek után sem megy, vidd be a legelső számítástechnikai boltba, és ott akárki egy perc után megmondja! De ha inkább itt kérdezősködsz, akkor legyél kedves a válaszokat ne csak ölbe tett kézzel elolvasni, mert a válasz megtalálásában mi ezúttal CSAK SEGÍTENI tudunk, de a vizsgálatot helyetted megtenni NEM!


És azért írtuk, hogy vizsgáld meg, mert az általad említett típusból létezik nem cserélhető SSD-s és merevlemezes MÉRETŰ IS egyaránt.

2012. febr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gyógyító, elnézést kérek az értetlenségemért. Nem vagyok akkora zseni ebben a témában (már ha ehez zseninek kell lenni), hogy tudjam egy SSD és egy HDD ugyan akkora is lehet. Ezért értettem félre a válaszaidat. Mint már mondtam annyira nem értek hozzá, szóval a géphez semmiképpen nem nyúlok hozzá, viszont az utasítást elfogadom természetesen, és ha rá kerül a sor elviszem egy szervizbe. Köszönöm a választ, a türelmet, és mégegyszer elnézést kérek.
2012. márc. 21. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj, sok sikert. :-)
2012. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sancy válasza:

Ennek a netbooknak,egy mini PCIE csatolófelületö SSDje van,ami akkorka mint egy gyufásdoboz,és IGEN cserélhetö,az alján lévö müanyag takarólemez kivehetö és 2 pici csavar fogja,ebay röl lehet hozzá rendelni cirka 20 euró a 32 gigás.ÉS szerintem ajánlott a csere mert egy windows nem igazán szereti a 8gb méretet.

PL : RunCore 2.5" Pro IV SATA SSD

2012. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!