Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy régi hdd-m ha be...

Krisz2 kérdése:

Van egy régi hdd-m ha be akarom kötni a gépbe (nincs mit csináljak vele aztán gondoltam. ) mire kell oda figyeljek? (kompatibilitás, jó e hozzá a táp, stb. )

Figyelt kérdés
A csatlakozás jo azt megnéztem.

2012. febr. 22. 16:20
 1/1 2xSü ***** válasza:

Nagyon nem lehet elrontani. Ami most hirtelen eszembe jut:

- IDE (PATA) lemezeknél ugye rá lehet kötni két eszközt is egy kábelre. Ilyen esetben az eszközön (merevlemez, CD/DVD meghajtó) érdemes megnézni azt, hogy az egyik Master legyen, a másik meg Slave.

- Esetleg ha nagyon régi a gép, akkor lehetnek mérletkorlátokból probléma. De ennek az esélye ma – főleg mivel a vinyó is régi – kb. 0.

- Szintén IDE kábel esetén láttam már olyan adatkábelt, ahol hiányzott a kis pöcök és nem volt a közepén betömött lyuk (ahogy annak ott kell lennie). Ilyen esetben ugye az adatkábelt fordítva is be lehet dugni. Ez nem szokott gondot okozni, csak annyit, hogy így nem működik a vinyó.


Más most hirtelen nem jut eszembe.

2012. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!