Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ház ventillátor csapágyazása...

Ház ventillátor csapágyazása (?! )

Figyelt kérdés

Hi!

Olvasgattam kicsit és hűtőt szeretnék berakni ebbe:

[link]

olvastam PH!-n hogy :


"A ventilátor másik érdekessége az SSO (self-stabilising oil pressure, önszabályozó olajnyomásos) csapágy. Alapvetően egy siklócsapágyról van szó, amely az olaj felületi feszültségét kihasználva siklik. Ez a siklás viszont nem alakul ki azonnal, a mozgás kezdetekor. Ilyenkor mágneses tér segíti a stabilabb futást, ami kisebb kopáshoz, vibrációhoz és zajhoz vezet. Az SSO csapágy halkabb a normál csúszónál és kevésbé kopik a golyósnál, de valamivel drágább náluk."

forrás:

[link]

igen ez Processzor hűtő de a csapágyazása megegyezik ezzel a rendszerhűtővel:

[link]


Nos ugye ez mind szép és jó hogy halk alig kopig és kezdetben mágnes aztán majd siklik az olajon a ventillátor és nem olyan mint a golyós.



Olvastam még régebben van olyan fajta csapágyazás amely kezdetben olyan mint a többi de később kopás hatására hangos lesz azt tippelem hogy ez a golyós


Nos ugye a HAF 912 Plusba bevan építve pár venti

ezeknek a csapágyazása Sleeve

Van továbbá Long life sleeve

ez a long life sleeve mennyivel hosszab mint a sima sleeve

amugy a 20cm es venti az a Mega flow 20cm

Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne lecserélni SSO csapágyasra a ventiket vagy jó lesz a Sleeve vagy inkább Long Life sleeve?

A golyósról vélemények?

Mint mondtam szerintem a golyós 1 idő utábn hanbgosabb lesz 1-5 DB vel kopástól föggően de ne mbiztos szoval a másik kérdés:

Cseréljem-e a beépített ventiket vagy nem lesz hangos kopás után sem(jelentősen)

vagy esetleg ráér lecserélni akkor majd ha elkoptak?



2012. febr. 22. 17:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!