Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol találok ilyen nyomtatót...

Hol találok ilyen nyomtatót és milyen árba van?

Figyelt kérdés
Nyomtatót szeretnék venni. De nekem az lenne a lényeg hogy skennelő is legyen egyben. a régi nyomtatóm is ilyen volt de 10 ezer bele egy patron.. lézer nyomtatón gondolkozom. nem tudom ez mennyire éri meg ? milyen tapasztalatok vannak a lézernyomtatóval kapcsolatban ? mennyit bír.. mennyire drága bele a patron.. néztem a boltokba a lézernyomtatókat de azok nem voltak skennelősek is egyben.. ? tudnátok nekem valami jó márkát ajánlani ? Miskolci vagyok.. esetleg itt lévő boltban ami jó és megfelel a kritériumoknak ? nem akarok olyat venni ami nem lesz jó .. mert én annyira nem értek hozzá.. és mikor bementem a szaküzletekbe rendesen hülyének néztek és rám akarták sózni hogy vegyem meg külön külön őket majd 80 ezerért.. :/ ezért kérnék segítséget.. hogy mégis nagyjából legyen valaki kép hogy mit is kérjek pontosan ? és mi érné meg.. köszönöm előre is egy 20/L
2012. febr. 23. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb nyomdába bele van épitve scan. Abban egyetértek, hogy vegyél újat, mert a festékek drágábbak, mint egy új.

Hm... Mire használnád? fényképnyomtatásra? csak scan-re? Mennyit nyomtatnál vele? minél többet nyomtatsz annál praktikusabb lenne olyan nyomdát venni amibe olcsó a festék, mert vannak ilyenek is. Márka már igazán nem számit, hiszen összesben vannak rosszak és jó minőségüek is egyaránt. Az üzletbe meg nyomj be egy két "szak szavat" amitől mindjárt menőbbnek nnéznek. pl.: Hány DPIs felbontású ez a scan? Csak 600? nemár... vagy USB 1.0/2.0/3.0 -s csatlakozó van hozzá esetleg bluetooth, vagy wifi? be lehet illeszteni PAN-ba? És mindjárt nem sóznak rád úcskaságokat.

2012. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fénykép nyomtatására is kellene de nagyon sok dokumentum kinyomtatására is szolgálna nekem a nyomtató. Orvosi papírokat szeretnék felvinni gépre , iskolához tételeimet. nagyon sok itthoni házi dolgozatom esszém van amit emailbe kell elküldenem.. és őszintét megvallva nem szeretek a gép előtt görnyedni és 30 oldalak gépelni.. én még mindig jobb szeretem kézzel megírni esztétikusan szépen. . Ezeket is szkennelném be és küldeném. és elég sűrűn előfordul hogy valami hivatalos papírról másolat kellene és ilyenkor jó ha van itthon és meg tudja csinálni magának az ember.. nálunk csak a hivatalba van fénymásolás de ott is mindig rossz. és nem szeretem ha az eredeti papíromat kell odaadnom aztán nekem nincs semmi papírom a saját dolgaimról..
2012. febr. 23. 12:22
 3/10 A kérdező kommentje:
És kedves első válaszoló köszönöm a tippeket :) hogy azért ne nézzenek annyira butának.. remélem bejön és nem akarnak majd rámsózni semmi rossz minőségű drága cuccot :)
2012. febr. 23. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:

:))

> USB 1.0/2.0/3.0 -s csatlakozó van hozzá esetleg bluetooth, vagy wifi?


Bocs, de ezektől nem menőnek nézik a Kérdezőt, hanem szimplán hülyének. Meg miazhogy tartalmazza a nyomtató a szkennert is? Minek írt hozzá, ha fogalmad sincs semmiről.


Kérdezőnek: Mekkora összeget szánsz összesen a technikára?

2012. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szkennelő és nyomtató egyben... azt jelenti :) nem két gépet akarok venni.. létezik ilyen... :) most árat hiába írnék neked mikor fogalmam nincs mennyi egy ilyen készülék .. és mennyi bele a patron.. egyáltalán megéri e ilyen venni... 30 ezer 40 ezer.. nem tudom... itt nem is arról van szó én mennyi tudok rá költeni..
2012. febr. 23. 13:18
 6/10 A kérdező kommentje:
csak egy jó készüléket akarok venni amibe nem 10 ezer egy patron.. és ne menjen tönkre 2 hónap után.. és annyira nem értek ezekhez.. és tényleg nem akarok olyat venni amit utána dobhatok ki mert nem jó vagy méregdrága a patron.. esetleg rossz minőségű a nyomtatása
2012. febr. 23. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

> itt nem is arról van szó én mennyi tudok rá költeni


Tudok neked ajánlani félmilliós multifunkcióst is, ezért kérdezem az árat.


Én azt ajánlom, hogy vegyél egy olcsó lézernyomtatót, meg külön egy jóféle szkennert, sokkal jobban jársz. olcsóbb a fenntartása a lézernek, nem szárad be a festék stb.

Persze te tudod.

2012. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy konkrét típust is mondjak:


Nyomtató: [link]

Szkenner: [link]


Ezek nagyon jók és viszonylag olcsók is.

2012. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha fényképet (tehát színest) akarsz nyomtatni, akkor a lézer nem lesz jó. Lézernyomtató dokumentumok nyomtatására való, arra viszont jobb, mint a tintasugaras. Ha csak néha kell fényképet nyomtatnod és főleg doksikat nyomtatsz, akkor azt javaslom:


Vegyél egy lézeres multifunkciós cuccot (HP vagy Samsung amit ajánlani tudok) és ha fénykép kell, inkább vidd el laborba kidolgozni (40-50 Ft max egy fénykép).

Lézer toner nem szárad be, gazdaságosabb, mint a tintasugaras és nem kell feltétlen eredeti tonert venni (az drága), 5-6 ezerért meg tudják tölteni vagy 8-9 ezerért vehetsz utángyártottat.

2012. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó.... azt legfőképp hogy így leírtad mit miért érdemes így már jobban átlátom milyen is kéne vennem.. a képekkel igazad van.. inkább beviszem amiatt nem veszek drágábbat hisz képekért nem biztos hogy kihasználnám annyira .
2012. febr. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!