Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elavult a gépem, mit ajánlotok?

Elavult a gépem, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mostani gép (2009 közepén vettem): Intel Core 2 CPU 6420 2.13 GHz, 3.5 GB RAM, ATI Radeon HD 4800 Series. Ami az ajánlott rendszerkövetelményeket illeti, ezek sorra meg szoktak bukni újabb játékoknál.


Nem játszom kifejezetten sok játékkal, inkább 1-2 játékkal sokáig, most Guild Wars 2-re készülök (MMORPG) és új Tomb Raider is jó lenne. Olyan gép kellene, ami nem eszméletlenül drága, de megint 2-3 évig nem lesz gondom a játékokkal.


Mennyi a manapság ajánlott RAM?

Milyen videókártyát ajánlotok? Inkább GeForce-t szeretnék, a Radeonnal voltak gondjaim.

Milyen processzorok vannak? Még mindig a kétmagos a menő? Le vagyok maradva... :)


Bocs, ha nagy hülyeséget kérdeztem, lány vagyok és nem egy hardverzseni. :P


2012. febr. 24. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

> Olyan gép kellene, ami nem eszméletlenül drága

Most minden gép eszméletlenül drága. A hardverek nagyrésze másfélszer-kétszer annyiba kerül, mint tavaly ilyenkor.


> Mennyi a manapság ajánlott RAM?

Tudomásom szerint 4GByte DDR3.


> Inkább GeForce-t szeretnék, a Radeonnal voltak gondjaim.

A Radeonok kevesebbet fogyasztanak, kevésbé melegszenek, és csöndesebbek.

Konkrétan milyen gondjaid voltak a Radeonnal?


> Milyen processzorok vannak? Még mindig a kétmagos a menő?

Nem, már a négy magos :)

Mondjuk azt nem tudom, hogy a játékok mennyire képesek kihasználni...

Itt egy toplista:

[link]

2012. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

A 4800-as még mindig jó. Én a helyedben csak vennék egy Core 2 Quad-ot, használtan már 20-30 ezerért lehet kapni jobbakat, azzal kitartana még egy darabig.


Ha mindenképp cserélni akarsz, akkor írj összeghatárt.

2012. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az utóbbi nem mond butaságot. Nem jövőbiztos annyira, mint egy új gép, de ha az alaplapod engedi, olcsóbban kijönnél. Illetve gyanítom, hogy utólag bővítéssel lett meg a 3.5GB RAM is, ha ram KIT-et használnál, párban (2x2GB), talán nőne a teljesítmény. Persze az órajel is számít.

Ahol elvérezhet néhány játékban a géped, az a 2 magos proci, aminek nagyon alacsony az órajele. Egy 4 magos, 3GHz körül sokkal jobb lenne.


Ha nem akarsz túl sokat költeni rá és mégis a játék az elsődleges cél, akkor összedobok neked egy AMD alapú gépet. Játékra tökéletes:


Alaplap:

[link]


Processzor:

[link]


Memória:

[link]


Videókártya:

[link]


Ha mindenképp nVidia kártyát akarsz:

[link]


DE TUDD: A Radeon fényévekkel jobb Ár/teljesítmény mutatóval bír.


Táp:

[link]

(Nem írtad milyened van, így alapból valami rosszra gondolok)


Feltételezem merevlemez/DVD/ház/periféria van/nem kell.

2012. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És nem mondtam, de 4GB ram mellé már szinte "kötelező" a 64-bites Windows 7, hogy ki is legyen használva a RAM teljesen. :)
2012. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :) Mindenképp cserélek, mert már odaígértem valakinek ezt a gépet, csak nem tudom, mennyi lenne egy reális összeg, amit elkérhetnék érte. (Főleg könyvelésre kell neki meg a kisfia lightosabb játékaihoz).


Összeghatár új géphez... Olyan 150-180 ezer körül gondolkodtam. Aemdae Turion linkjeit nézegetve, még olcsóbb is, mint amire számítottam. A neten kívül nem élek élvezeti szerekkel, úgyhogy tudtam új gépre spórolni. ;)


Egy gépszaki ismerősöm majd segít összeállítani az új gépet. Én csak tudni akartam, manapság mi a trendi hardver-ügyben, nem akarok bután nézni, ha megkérdezi, hogy mik az elképzeléseim... :D Még le voltam ragadva a 2magos prociknál... :D De erről a Radeon / GeForce dologról még beszélek vele.


A Radeonnal konkrétan különböző MMORPG-k kapcsán volt gondom, pl. ha alapban nem volt élsimítás opció a játékban, volt, amikor úgy sem működött, ha a videókártya kontrol paneljében beállítottam élsimítást, stb. GeForce-osok meg nagy erőkkel írtak, hogy nekik müxik... Meg pl. ha volt valami grafikai bug egy játékban, többször megesett, hogy GeForce-osoknak nem volt bajuk csak a Radeonosoknak, ilyesmi. Olyan is volt, hogy leszedtem új drivert és nagyon csúnya dolgokat produkált utána, vissza kellett tenni azt, ami a telepítőlemezen volt. Nincs szerencsém vele. :/

2012. febr. 24. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Tessék egy nagyon erős gép, 182 ezerért. [link]

Ezzel a géppel biztos nem lesz gondod 3 évig minimum szerintem. Bár ki tudja. :P


De ha ez így drága, akkor ezt a VGA-t rakd: [link]


De szólok, a 6950 azért erősebb, mint a 6870, olyan 10%-kal kb. véleményem szerint:) Sok szerencsét.

2012. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Jó látni, hogy a lányok is szeretnek kockulni a gép előtt és nem csak a facebook miatt... :D


Amúgy ezt a radeon geforce elnevezést hagyd el nyugodtan, mert ezek csak a 2 nagy gyártó termékének a típus nevei voltak.

Ati van meg Nvdia.


Sok sikert a géphez! :)

2012. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, Nvidia meg ATI. :P Mégegyszer köszi a segítséget meg a normális válaszokat!


UI: Sosem fogom megérteni, hogy lehet szeretni a FB-t, szerintem totál unalmas. Inkább teamspeak... :D

2012. febr. 24. 21:12
 9/9 anonim válasza:
Én beszarnék, ha olyan gépem lehetne nekem, mint neked most.. tuti, hogy sírnék xD
2012. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!