Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új házban a hűtő ventilátor...

Webnyelv kérdése:

Új házban a hűtő ventilátor 20-25 fokosra lehűti a winchestereket. Ez a hőmérséklet nem túl alacsony?

Figyelt kérdés
A szobában is ennél melegebb van... ilyen alacsony hőmérsékletet a kijelzőn még nem láttam.
2012. febr. 26. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem túl alacsony, sőt! A vörösboroknál például 20-25 fok az optimális erjedési hőmérséklet...
2012. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 waland ***** válasza:

Előző: XD

Számítástechnikában nincs túl alacsony hőmérséklet, ha nem lenne költséges, még az asztali gép is 0 fok alatt menne. A winchesternek mondjuk a 20-25 fok kimondottan jó.

2012. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát igen, de azért ha a winyó is mínuszban lenne, akkor félő, hogy van benne valami minimális páratartalom, és az megfagy (vagy nem, és csak hülyeséget írtam)
2012. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nyáron jó lesz, mert nem kell külön ventilátort elővenni, Legfeljebb vörösbort.

De mondjuk 10-15 fok az gondolom, tényleg kevés lenne, nem?

Legrosszabb esetben nyáron idehívok mindenkit hűsölni.

2012. febr. 26. 23:48
 5/8 waland ***** válasza:
Nem írtál hülyeséget, erre én is gondoltam, csak már lusta voltam leírni :)
2012. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 waland ***** válasza:
Általánosságban: addig nem túl hideg a számítógépben semmi, amíg nem csapódik le rá a pára.
2012. febr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attól meg egyébként nem kell félni, hogy egy venti mínuszra hűt, mert az még kikapcsolt gépnél is nehéz lenne
2012. febr. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A ventilátor nem tudja a környezeti hőmérséklet alá hűteni az általa hűtött alkatrészt, így a szobában nem lehet melegebb, legfeljebb a szoba egyes pontjain.


Az általad említett hőmérséklet teljesen elfogadható lenne, de valószínűleg hamis. A merevlemezek nincsenek felkészítve a hűtésre, nem rendelkeznek jó hőleadó felülettel, leginkább azért, mert nincs szükségük hűtésre, a természetes konvekció és hősugárzás elegendő hőt ad le a normális működéshez. Más kérdés, hogy lehet persze forszírozottan is hűteni és ez nem tesz nekik rosszat. Mindemellett egy tekintélyes ventilátor sem fogja lehűteni 20 fokosra a merevlemezt, az érzékelő valószínűleg hamis értéket mutat.

2012. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!