Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásároltunk egy Epson multifun...

Vásároltunk egy Epson multifunkciós készüléket, Ubuntu programunk van, és sajnos a szkennelés nem működik, csak a nyomtatás és a fénymásolás. Tud-e valaki segíteni a probléma megoldásában?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 15:12
 1/4 legendavagyok01 ***** válasza:

Milyen programmal próbáltad?

Xsane, Simple Scan, Skanlite, stb...

Szoftverközpontban ott vannak. Az Xsane a legesélyesebb, de a szkenneléssel valóban lehetnek Ubi-n problémák.

Az sem ártana (sőt), ha teljesen pontos típust írnál.

2012. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen programot próbál, ha nincs fenn a driver. Ubuntun külön driver kell a nyomtatáshoz és a szkenneléshez .(nekem is Epsonom van.)

[link]

Az oldalon vannak táblázatok. Megkeresed a te modelledet, és az alatta lévő telepítőkből a .deb végűt töltsd le. A települt program ikonja hasonlít a beépített szkennerprogram ikonjához.

2012. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

SX 130-as készülékem van.

letöltöttem a .deb végűt, amiből kettő is volt, az első szedtem le,

viszont ez egy tömörített fájl volt, amit kibontottam, akkor kidobott egy mappát, amiben volt 2 tömörített fájl, azokat is kitömörítettem

de nem jutottam semmire

2012. febr. 28. 18:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben az egyiket sikerült feltelepíteni, a másiknál azt írja a gép, hogy rossz architektúra. Lehet, hogy azt kellett volna, mert a szkennelés így sem sikerült.
2012. febr. 28. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!