Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért adnak meg ekkora tápigén...

Miért adnak meg ekkora tápigényt a VGA-knál, ha a TDP-jük általában meg se közelíti az értékét?

Figyelt kérdés

Vegyük például az EVGA GTX 560-at:

[link]


Azt írják, hogy legalább egy 450W-os tápnak kell lennie a gépben, de a TDP-je az csak 170W. Az oké, hogy ott a CPU és az alaplap mellette amik viszonylag sokat esznek, de ha összeadjuk a hardverek TDP-it, akkor se fogjuk megkapni a minimum tápegység teljesítményét... Szóval nem értem ezt az egészet, hogy miért írnak ekkora tápigényt...

Lehet, sőt szerintem biztos, hogy tévedek, szóval ha tévedek, akkor legyetek szívesek kijavítani!


2012. febr. 28. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elméletedhez még vedd hozzá hogy van némi gondolás a noname 12V-on gyenge tápokra, és kész a horribilis érték!
2012. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írok, nekem is az van ráírva, hogy 450w kell neki, pedig tudom, hogy nem kell neki annyi, ezért vettem meg egy noname 400w-os táphoz.Beraktam és rá 1 hónapra kisült a táp. Szóval azért van ráírva a 450, mert abból még a legrosszabb fajta táp is elbírja.
2012. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell venni rendes tápot.
2012. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
FSP Hexa 500W-om van...
2012. febr. 29. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs! A te tápoddal semmi baj. Jó kis táp az. Én az előző hozzászólóra reagáltam.

Hogy neked is válaszoljak:

Vettem egy teljesítménymérőt, amit a konnektorba kell dugni, abba megy a számítógép dugója. i3-540,5770 párossal Crysis közben sem mértem 220wattnál többet. Pedig az 5770 dobozára rá volt írva a min. 450W! Ezért vettem új tápot!

A régi egy 420W M-tech volt, az új egy 500W Deer.

Cseberből vederbe, mi? Szó, mi szó kb. egy évig rendesen kiszolgálta a Deer is a rendszert. Végül tavaly karácsonyra,hallgatva sok jó fórumozó tanácsára megleptem magam és gépemet egy CTG-550-80P-vel. Itt a vége, fuss el véle.

2012. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!