Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem első bekapcsolá...

A számítógépem első bekapcsoláskor csak zúg, és nem indul el. A második bekapcsolásra ellenőrzi a számítógépben lévő dolgokat és elindul. Miért van ez? Hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A tápegység van meghalva rosszul adja az áramot nem tud mindent elindítani ahogyan kéne ezért indul másodjára ezért ellenőriz indulás előtt mindent. A zúgás az ventilátor baj lehet, vagy már nagyon be van porosodva vagy csapágyas, akkor cserélni kell. Én bevinném egy szervizbe átnézetni mert lehet hogy teljesen más hibája van, de én így látatlanba tápegység hibára tippelek.
2012. febr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A zúgást úgy értettem, hogy bekapcsol, csak nem ad jelet. Kösz a választ. ;-)
2012. febr. 29. 22:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Mas otlet?
2012. febr. 29. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:

"A zúgást úgy értettem, hogy bekapcsol, csak nem ad jelet."


Szerintem pontosan érti az első, hogy mire gondolsz... És ez pontosan a tápegység gyengeségének a jele. Egyszerűen nem tud rendesen elindulni, nem tudja (valószinűleg "hidegen") egyből azt a teljesítményt leadni, ami minden eszköz elindulásához (főleg a két legnagyobb fogyasztók: proci, videokártya) elindulásához kell. Ilyenkor egy olyan állapotba kerül a gép, hogy a tápfeszültségek a ventillátorok működéséhez megvannak (ezért zúg), de a rendes elinduláshoz már nincs. Ha nem a tápegység gyenge, akkor tönkrementek az alaplapon a tápellátást szabályozó áramkörben a kondenzátorok. Ezt abból látod, hogy felpúposodnak a proci körül a henger alakú alkatrészek.

2012. febr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha tápegységhiba lenne, mennyi lenne a javítás/kicserélés?
2012. márc. 1. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Javítani nem érdemes, egy új és normális tápegység kb 10000Ft.
2012. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
MOstanraa kérdező biztosra megoldotta, hisz 2012 mikor volt már? De ugyanilyen problémám volt nekem is, csak zúgás és más semmi. Táp csere volta megoldás.
2023. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!