Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Apple tényleg akar saját...

Az Apple tényleg akar saját processzort kifejleszteni?

Figyelt kérdés

[link]


Ugyebár a legújabb Apple iMac és Macbook gépekben Intel processzor van. Ha most az Apple megint elkezd külön utakon járni és kifejleszteni saját gyártású processzort, valamint ezeket az új procikat beépítik majd az új Apple gépekbe, és mondjuk beválik nekik ez a változtatás. Akkor az Intel és az AMD mennyire lesz veszélyben a piacon szerintetek? Okozhat az Apple kellemetlen meglepetést?


Mondjuk szerintem ha össze is jön ez az Apple-nek, a termékeik biztos, hogy ismét drágábbak lesznek. Holott nekik szerintem pont arra kellene törekedniük, hogy legyenek olcsóbbak a termékeik.


Véleményeket szeretnék tőletek. A válaszokat előre is köszönöm!


2012. márc. 2. 10:23
 1/10 2xSü ***** válasza:
86%

Az Intel és az AMD annyira lesz veszélyben, amilyen szeletet az Apple kihasít. Ez nem elhanyagolható, de nem is túl sok. Kb. 7-8% (Lásd: [link] ) Bizonyára nem fognak neki örülni, de túlélhető a dolog.


Az Apple soha nem az olcsóságra törekedett. Inkább a minőségre, egyfajta exkluzivitásra. Nekik nem baj, ha ez az árban is megmutatkozik.

2012. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

1. Az Apple-nek már volt egy jó megoldása, a PowerPC. Azt anno a sutba dobták és átváltottak Intelre (ebben a Microsoftnak nagy szerepe volt, mert így elfut a Mac gépen a windows - és mint tudjuk M$-nek szép részesedése van az Apple-ben)

2. Nem hiszem, hogy M$ szívesen látná, ha megint más architektúra volna, bele fognak szólni.

3. Az Apple soha nem arra ment (és nem is arra fog), hogy olcsók legyenek a cuccai. Mindig is dizájnos de túlárazott cuccokat dobtak piacra és abból a fanatikus régeből éltek, amit Jobs a személyi kultuszával megteremtett. A Mac olyan, mint egy vallás. Aki a fanatikusa, az mindent megvesz, amin Apple logó van, akkor is ha háromszor annyiba kerül, mint a hasonló tudású más cuccok.

4. Az Intelt és az AMD-t biztosan nem fogja kiütni a nyeregből. Az Intel veszíthet kicsit a piacából, ha az Apple más procira tér át, de érdemben nem fog változni a MAC felhasználók (5-6%) aránya. Meg aztán az új procit is valamelyik meglévő félvezetőgyártó csinálná úgyis (Intel, AMD, Via, SIS vagy bármelyik nagy)

2012. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:
kezdjük ott, hogy az apple-nek nincs is félvezetőgyára. azért egy olyat megépíteni és fenntartani nem két fill
2012. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
71%

kezdjük ott, hogy az apple-nek nincs is félvezetőgyára. azért egy olyat megépíteni és fenntartani nem két fillér.

egy processzor kifejlesztése nem megy ám pár hónap alatt, varázsütésre.

ha lesz is saját processzora, az max valami ARM alapú megoldás lehet, ami ugye licenszelhető, és valami bérgyártóval gyártatható (GloFo, TSMC, IBM), de szerintem olcsóbb nekik készen megvenni.


amúgy most komolyan, appleblog? nem kicsit elfogult.

2012. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Panda Péter ***** válasza:

az meg hab a tortán, hogy ez egy több mint egyéves cikk.


(a cikkíró meg akkor fanboy hogy leszakad az arcom)

2012. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem vagyok Apple fanatikus. Csak rátaláltam erre a blogra valahogy, érdekesnek találtam, ezért tettem fel a kérdést, hogy elolvassak pár véleményt. Ennyi.


Amúgy oké, hogy nincsen az Apple-nek félvezető gyára, de mivel az Apple akár hogy is nézzük, komoly név, komoly márka, sikeres cég. Lóvé az van ott bőven, simán építhet ilyen gyárat (nem egy maszek kis műhely az Apple), aztán fejleszthet is, a kiváló szakembereket ás jó mérnököket megtudja fizetni bőven. Persze azonnali eredménye nem lesz, de idővel (ha jól csinálja..), simán lehet kellemetlen versenytársa a processzorpiacon az Intelnek és az AMD-nek. Járt már külön utakon az Apple, és mindig megdöbbentőt és komolyat alkotott. Alábecsülni és figyelmen kívül hagyni azért nem lehet az Apple-t.

2012. márc. 2. 12:07
 7/10 Panda Péter ***** válasza:

nem ez a cég profilja, és a szükséges licenszei sincsenek meg, hogy konkurenciát állítson az intelnet vagy az AMD-nek. és igazából értelme sem lenne. maximum a kézi eszközökbe tervez saját chipet (amire ugye most is van példa), de hogy más platform alá is megvásárolható processzort készítsen, az totálisan kizárt. drága, nehéz, sokáig tartó befektetés, és a profit sem feltétlenül túl magas.


és akkor még arról nem is beszéltem, hogy mostmár a heterogén chipeké a jövő, amiben az apple-nek 0 azaz NULLA tapasztalata van.

2012. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy úgy gyártana processzorokat, mint az AMD vagy az Intel, hogy más gépekbe is beépíthető legyen. Hanem szerintem csak saját magának gyártana, kizárólag Apple gépekbe. Apple gépekbe, Apple processzort. Bár abban teljes mértékben egyet értek, hogy nem a proci a főprofilja az Apple-nek. De ne bízzuk el magunkat. Meglepetések mindig vannak.


A Yamaha például nem csak motorkerékpárokat gyárt hanem hangszereket (szintetizátor, dobfelszerelés, keverőpult, DJ felszerelések.....stb.) is. Sőt először igazából hangszereket gyártott, később kezdett csak el motorokat gyártani. Senki sem tudhatta akkor még, a zongora, cselló és dob gyártás közben, hogy egyszer a világ legszínvonalasabb motorversenyein ő lesz az egyik nagy név. Aztán mégis.


Ezzel a példával csak annyit akartam mondani, hogy alakulhatnak még a dolgok bárhogyan. Mondjuk egy jó 10 évig biztos, hogy nem lesz processzorgyártásban ellenfele az Intelnek (sem az AMD-nek) az Apple.

2012. márc. 2. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudna riválisa lenni az Intelnek és az AMD-nek. Apple processzor csak Apple gépben lehetne és nagyon kevesen akarják megfizetni a 4×-es árat azért, hogy Apple cuccuk legyen
2012. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az AMD se gyárt már processzort, fizikailag a Globalfoundries gyártja az AMD processzorokat. Az Apple nem is akarna vetélytársa lenni az Intelnek, nyilván eleve ARM SoC-okban gondolkodnak, azt se gyártani csak tervezni akarják, ehhez kellhet mérnök. Szerintem a cikk (ami valóban kicsit régi) téves következtetéseket von le.
2012. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!