Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Force feedbackes kormány...

Force feedbackes kormány lekapcsolt állapotban mozgatható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most tervezem, hogy beszerzek egy force feedbackes kormányt, de azt hallottam, hogy ha kikapcsolt állapotban tekergetjük, akkor az nem tesz neki jót, mint pl. a szervokormány az autókon. Ez tényleg így van, csak mert kissrácok nem tudom mennyire tudnának ellenállni a kísértésnek, én meg nem szívesen rakodnám állandóan. Köszi!



2012. márc. 3. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan tekergethetik :D semmi baja nem lehet ha kivan kapcsolva!
2012. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek az elektronikához, csak több kormányom is volt. Szerintem nem okozhat különösebb gondot, ha kikapcsolva tekergetik. Én inkább a kormány műanyag tengelye miatt aggódnék, meg (ha külön váltó is van hozzá), azok sem valami masszív konstrukciók.


Én a saját kormányomhoz a felügyeletem nélkül sosem engednék gyereket, bár elég sokat áldoztam rá, és nem tudnám pótolni, ha baja esne.


Elektronikailag ésszerű tekergetéssel nem hiszem, hogy kárt tudnának tenni benne.

2012. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten elektronikai problémákra gondoltam, hanem mechanikaira a motor miatt. Köszönöm az eddigi válaszokat is :)
2012. márc. 6. 08:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A motor miatt nem kell aggódni. Az egyetlen, ami baja lehet neki, ha maximum erőhatással játszol vele hosszú ideig, túlmelegszik, és valami elszáll belőle. Kikapcsolt állapotban nem igazán tudnak olyant tenni vele, ami kárt tesz benne.


A mechanikus részekre viszont oda kell figyelni, mert elég érzékenyek a kormány csatlakozásánál, hamar kottyanás áll be a kormányba, csak a drágább változatoknál figyeltek oda, hogy csapágyakkal erősítik meg azt a pontot.

2012. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!