Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ez a config?

Megéri ez a config?

Figyelt kérdés

Sziasztok szeretnék egy gépet venni! :) ezt állítottam magamnak össze...

Illetve lehet -e ezen még spórolni esetleg valamit? vagy jó ez ahogy van? :)

Link: [link]


2012. márc. 4. 11:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

az alex lapja jobb lehetőségeket biztosít a jövőben....


a ram bőven jó az egy db mert a dual channel semmilyen teljesítménybeli növekedéshez nem vezet...


a single és a dual között csak minimális különbség van de az semmilyen helyzetben sem érezhető...inkább csak mérhető....a 8 gigát pedig teljesen fölöslegesnek tartom...kivéve ha videovágáshoz vagy valami 3d tervezéshez használnád a gépet...

ha játszani veszed akkor az összes mai játék is megelégszik 2.2-2.7 giga rammal is..ugyh a 4 bőven elég..


a tápból lehet hogy elég lenne egy 400as hexa...de mondjuk azzal csak kb 3 ezret spórolnál...

és még a jövőben jól jöhet a 500as..


jah, és én 64 bites rendszerrel használnám...

esetleg ha később lesz pénzed..akkor beruházhatnál egy ssd-re

2012. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

:D nem beszólni akarok de így megsúgom neked hogy semmi nem fut a gépemen a Windows 7 x64, skype-ot, MSN-t, operát, és a gyári drivereken kívül de mégis a 4Gb-os RAM-om 45%-a foglalt

Tehát ha nem sajnálod a RAM-ra azt a +3-4000Ft-ot akkor nyugodtan vehetsz 8Gb-ot A dual channel hasznosságáról pedig szintén megoszlanak a vélemények és szerintem dualban gyorsabb ezért találták ki :)

2012. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

súgjad nyugodtan...de nálad akkor más baj van...

a 8 gia ram mellett most csak max annyi szól hogy árban tényleg jók...

a dual channelnek pedig olvass utána ha nekem nem hiszel...

2012. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát őőő nem tudom mi baj lehetne

mert fölnyomtam a windows 8 CP-t és KB 2 napja van újra win 7 a gépemen igen most megnéztem a folyamatoknál és ebből csak az Opera 218Mb

De ez megint egy olyan dolog hogy ki mit tesz a gépére

Jó mondjuk az igaz hogy a win 8 sokal kevesebb RAM-ot fog használni de szerintem ezért az árért megérheti a 8Gb

A Dual channelről pedig már olvastam eleget úgyhogy kihagynám persze ez megint a kérdező döntése de nekem dual kit van és nem bánom hogy azt vettem :)

2012. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!
2012. márc. 4. 12:15
 16/25 anonim ***** válasza:
sokkal gyorsabban érzed mint a single-t?
2012. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Igen de ez lehet az miatt is hogy az előző 4GB os kingston-om csak 1333MHZ volt ez pedig 1600MHZ DC és CL9 mód
2012. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
De néhány játéknál észrevehető a külömbség
2012. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mindegy persze nem 10-20% eltérésről beszélünk de nálam az az 1-2% is számít
2012. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

mikre hivatkozol te??? XDDD

az hogy 1600on vagy 1333on járatod a ramot...szinte az is tökmindegy...

az meghogy erősebbnem érzed pár játéknál a kitet...az már nekem túl erős... XDDD


nekem a kingstone hyperX-em 1333-on járt a régi lapomban...mostmeg 2000 OC-n de semmi változás....és a cl9 sem olyan jó besorolás...

2012. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!