Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem lehetséges overclock?

Nem lehetséges overclock?

Figyelt kérdés
az lenne a probélmám h van egy s478 pentium 2.8 Ghz Processzorom és bementem a BIOS ba (Asrock p4vm890 alaplap) és egyszerűen húztam de csak a hőmérséklete emelkedett a Processzoromnak a Mhz szám semmit maradt 2800Mhz ilyenkor mit kel csinálni ?
2012. márc. 6. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Frissíteni a biost meg lecserélni a gyári cpu hűtőt.

Egyébként a frekvencia a hőmérséklettel együtt növekedett amit az alaplap érzékelt és tiltotta a szorzást ez a legvalószínűbb.

Szerintem ahejett, hogy szoroznád inkább vegyél egy erősebbet.

Ha nincs pénzed erősebbre akkor meg felejtsd el a tuningot mert elég hamar gajra vágja a procikat a P4 esek nem a jól tuningolhatóságukról híresek.

Én például P4 HT 3.2GHZ procit haználok HT nélkül 3.3GHZ en már teljesen instabil semmi értelme szorozni nem véletlen van beállítva egy adott frekvenciára.

De egyébként alaplap függő is.

2012. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi de nemsokára kapok új komplett gépet csak addig akartam kérdezni hogy tudnék e valami erősebbet kihozni a gépemből.
2012. márc. 6. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebből sajna már nem egyébként nincs mit. :D
2012. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt szerteném még kérdezni hogy az Asus alaplapok ( asus P5PE-VM)LGA 775 jobban tuningolhatók mint pl az Asrock? mert az új gépembe ijen alaplap lesz.
2012. márc. 6. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

NEm ezeknél már tényleg nem ér semmit a szorzás. Az LGA775 ös procik többsége az alap órajelén a leg stabilabb szorzás esetén a kék képernyőn kívül nem sok minden lesz gyorsabb. :D

(Előző.)

2012. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D köszi a segítséget ma is okosabb lettem
2012. márc. 6. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
NM. :D
2012. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!