Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a zsír új laptopommal...

Mi a baj a zsír új laptopommal? Valakinek volt már ilyen, vagy hasonló gondja?

Figyelt kérdés

Amikor bekapcsolom, nem ad képet, marad a fekete háttér, sőt be se kapcsol a monitor része, nem tölt be a windows egyáltalán! Egy idő után pedig felpörög a processzor ventilátora és ezerrel fújja ki a levegőt (ahol azt ki is kell fújnia) baloldalt, de a helyzet akkor is változatlan, se kép, se hang. Újraindításra nem reagál, a bekapcsológombot hiába nyomogatom, kihúztam (mert jelenleg hálózatról ment). Picit pihentettem, bedugtam újra, bekapcsolom, ugyanaz a jelenség, sőt sípol hármat egymás után: egy hosszabbat és utána rögtön kettő rövidebbet. A három sípolást kis idő múlva megint előadja, de se kép se hang ugyanúgy ezen kívül.


Délelőtt még tök jól ment, semmi bajom nem volt vele. Aztán lekapcsoltam és most este kapcsolnám be és ez a jelenség fogadott. Nincs még két hónapos könyörgöm. Nem hinném, h bekaptam volna bármilyen vírust, mert asztali gépen internetet több mint tíz éve használok (jelenleg is arról írok) és a laptopon se futtattam mást, mint az asztalin szoktam.


Nem dobáltam, nem ütögettem, egyszer sem esett le, még csak mozgatva sem volt, az asztalomon volt kialakított fix helye!


Egy Lenovo Ideapad B560-as laptopról van szó.


2012. márc. 10. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
rakd újra az oprendszert :)
2012. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1 hosszú 2 rövid videokártya problémára utal.


Vagy megsütötted, vagy olyan szintű fizikai behatás érte, amitől elmozdulhatott. Esetleg csak selejtes, és kipurcant magától.


Ha szét mered szedni, akkor próbáld megigazítani a kártyát fizikailag, ha nem, vagy ez nem hoz eredményt, akkor mehet szervizbe.

2012. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát én is az oprendszer újrahúzásán gondolkoztam először, de most estére már nem akarok belekezdeni, fáradt is vagyok.


A gép nem volt mozgatva jóideje már és amikor volt se érte fizikai sérülés, így nem hiszem, h elmozdulhatott volna benne bármi is. Szétszedni nem tudom szét merjem-e...meg honnan tudom melyik a videokártya benne? :S A memóriát talán felismerem, de laptopot még nem szedtem szét, csak asztalit.


Én arra gondoltam még, h lehet meghalt a vinyója, mert nem hallom hogy dolgozna, ahogy bekapcsolom a gépet, illetve a kijelzője sem villog, szinte alig valamit.

2012. márc. 10. 19:30
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs kép akkor lehet az oprendszer ujrahúzása sem segíthet főleg ha egyáltalán semmi nem jön be. Én javaslom vidd vissza oda ahol vetted hátha kicserélik a garancia miatt, lehet egy selejtes darabot fogtál ki, lehet még a boltba vagy a szállítás során sérült meg és most halt meg teljesen, ezer oka lehet.
2012. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tudjátok mi a vicces? A boltban direkt ezt vettem meg, mert egy szinten drágább volt, mint a többi s nagyon ajánlgatta az eladó srác is, h ez jó, meg hogy nemrég vittek el egy ilyet és elégedettek vele; a márkában meg bíztam. Mondom magamban, ennyi pénzért már csak nem adnak el sz*rt. :S Azt most meg itt vagyok-e gép nélkül, még jó, h az asztalit nem passzoltam el!


Ja, nem hinném, h túlmelegedett, mivel figyeltem a szellőztetésére, vettem alá hűtőt is, az is ment mindig, mikor be volt kapcsolva a laptop! Január közepén vettem, még két hónapos sincs mondom...teljesen kész vagyok az idegtől! Azért főleg, mert tőlem 300 km-re vettem egy nagyvárosban (ahol azért volt választék, mivel ahol én élek, ott semmi sincs szinte), szal most vihetem vissza oda, hát ez kész!!! :(

2012. márc. 10. 19:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell visszavined.Felhívod a márka szervízt És a garanciális törvények szerint a szállítást nekik kell rendezni.
2012. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Uramatyám!

Egy éve kukáztam magamnak egy nyolc-tíz éves IBM Thinkpadot. Egy BIOS-elem csere elég volt, rátettem Ubuntut és tökéletesen fut, igaz, hálózatról (gyenge az akkuja). De működik, semmi baja. Ez még valódi amerikai, a Lenovo már kinai gagyi, sajnos. A te laptopod gyári hibás, ez biztos.

[link]

1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba.

2012. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2012. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Tényleg megoldják a szállítást ha úgy van a helyzet?

2012. márc. 11. 14:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Minden anyagi vonzatot nekik kell állni.A párom notijához is futárt küldtek és vissza is hozták.Nekem egy kenwood erősitőnél volt ugyan ez .Ott is futár elvitte és visszahozta.A szállítást a gyártó állja.Csak hívd fel a boltot vagy a márkaszervizet és beszéld meg velük a dolgot.
2012. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!