Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A rendszerhűtöm 1100-200RPMen...

A rendszerhűtöm 1100-200RPMen forog, ez normális?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy emiatt olyan meleg az alaplapom, van, hogy felmegy 60fokig is maximum. Kipucoltam, nem poros, karban van tartva, esetleg valamelyik cooler?? mi lehet a baj? Néha teljesen spontán felpörög (pl most is 58 fok, és semmi nem fut a háttérben) de alaphangon is 50 fok.

Kérlek segítsetek, féltem a gépem.


2012. márc. 12. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy alaplap típust írj
2012. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Convertible Minitower
2012. márc. 12. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt nincsenek hűtőbordák a moszfeteken, tehát nem csoda, ha ennyire melegszik. Kondenzátorok és feszültségszabályzók melegednek fel, viszont így, hogy borda nélkül vannak, a 60 fok még nem sok, a gyártó ezt számításba vette. Nekem egy régi gigabyte alaplapom volt ilyen, habár ott már a 70 fokot is elérte, 72 nél kékhalál. Ezt a lapomat most cseréltem le, 5 év után, mert 1 puffer kondi kipukkant (feltehetően e miatt), habár a gép továbbra is normálisan működött.
2012. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm! Akkor már csak azt nem értem, hogy kb 1 hónappal ezelőtt, hogy volt alaphangon 40fok és terhelve 52? Ez aggaszt, hogy tudom, hogy volt hidegebb is. Azóta nem változott semmi, csak kicsit kiporoltam. Sőt még utána egy hétig rendesen ment és aztán hallottam hogy nagyon zúg, azóta figyelem rendszeresen a hőmérsékletet.Szerintem nincs értelme új hűtőt venni, mert azt is csak ennyin pörgetné a rendszer. (vagy ezt a mostanit pörgetné jobban, ha úgy jobbnak látná)
2012. márc. 12. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes kideríteni melyik ventilátor az, amelyik zúg. Ha haldoklik, akkor már nem képes felpörögni a normális sebességére legtöbbször. Nem olyan drága bele egy ventilátor, vagy ha van rá lehetőség, szerezni egyet letesztelni, hogy egyáltalán javítana e egy új a helyzeten.
2012. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Akkor bízok abban, hogy a max 60 fok még teljesen normális :D (kétlem, hogy a ventikkel lenne baj)
2012. márc. 12. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a gép kiépítését, képek alapján 1 hűtő van a hátulján (meg az elejében is 1?). Ebből adódóan sok levegőt nem kavar a házban, lehet, hogy mikor kiporoltad, kicsit átrendezted a vezetékeket, esetleg beleér a ventilátorba, vagy gátolja a levegő útját, nem tudja hatékonyan a levegőt megforgatni a házban.
2012. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezekre a kábeles dolgokra külön ügyeltem. Van egy rendszerhűtő hátul, egy táphűtő és ugye egy proci hűtő, az elején csak szellőzőrácsok vannak.
2012. márc. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!