Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows Kernel Mode Driver...

A Windows Kernel Mode Driver hibát észlelt, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Nemrég elkezdte a gépem azt a hibát kiírni, hogy "Az NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 2xx.. Képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."


Ilyenkor mindig befagy az egér, meg elsötétül a Monitor, majd újra jó lesz egy pár percig... mégis mi lehet ? utána néztem a neten, de megoldást nem sokat találtam, a drivert frissítettem az NVIDIA honlapjáról, a vga nem melegedik túl, leellenőriztem SpeedFan-al.

Mondták Frissítsem a BIOS-t, amitől azért egy kicsit félek, meg hogy valami lehet elállítódott a Biosban.. hát nem tudom.


van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet rá a megoldás ?


Előre is köszönöm a válaszokat !


2012. márc. 13. 00:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Ennek úgy kb. 40 oka lehet, kezdve a gyenge/zajos tápegységtől a kontakthibás kártyacsatlakozón át a GPU bordájának selejtes felrakásán át a gyártó "egyedi" VGA-biosán keresztül extrém esetben akár IRQ-ütközésig, vagy driverekig bármi.

Vidd szakemberhez.

2012. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod !


évek óta stabil a gépem, és a konfiggal sem volt baj mióta összeállítottam. ha valami elromlott, az most romolhatott el : \ Csatlakozók eddig jók voltak, a hütőborda jól volt felrakva, minden minimális fokot produkál a teszt alapján, a VGA bios lehet baj, de azzal mit lehet kezdeni ? és az IRQ alatt mit értesz ?

Most csökkentett módban írok, mert előbb kék halált is kaptam... most így semmi baja nincs, és rendesen működik, ezért kételkedem hardware hibába.

2012. márc. 13. 01:00
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Idézem az első hozzászólót, mert tökéletesen igaza van:

vidd szakemberhez!

Ennyi tudással úgy jársz a legjobban.

2012. márc. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
és azt is megfigyeltem, hogy csak akkor kezd el jelentkezni leginkább a hiba, hogyha elindítom valamelyik böngészőt.. és fut a java stb.
2012. márc. 13. 01:04
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát lehet az lesz, csak sajnos az is ha rá néz a házra, már elkér 5-10 ezret.. nah mind1 :)
2012. márc. 13. 01:05
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Jó, kérjen el tízezret. Mindenféle "hozzáértő" tanácsára turkálni a vasban jóval drágább mulatság lehet.

(Alaplapi bios flash-elése ha elszúrod -> szakember, vagy új deszka. Akinek van felszerelése egy elszúrt flash-rom rendbetételére, az min. a dupláját kéri.) Arról már ne is beszéljünk, hogy lehet műanyag padlószőnyegen is gépet szerelni, de azért egy ESD-biztos munkahely kevesebb "meglepetéssel" szolgál...

2012. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze igazad van !

Mindenképpen elviszem, csak előtte még a mezei módszereket megpróbálom, mert olvasgattam, hogy valakinek egy Rendszer visszaállítás is segített, vagy egy mély vírus ellenőrzés.. :)


ha nem segít megy Szakemberhez :)

2012. márc. 13. 01:23
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom segít-e, de most elkezdte a kék halált is ezzel a hibával : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
2012. márc. 13. 01:35
 9/18 anonim válasza:
Nekem pont ugyan ez a hibám (ez a windows kerneles) a legujabb driverem van, ùgy hogy nem tudok hova frissíteni :-) Azt hittem az a baja a vga-nak, hogy nem kap elég áramot, mert vettem egy ház ventit és kb. azután jött ki a hiba. A ventit ki hùztam, de azután is kijött a hiba, szerintem windows hiba, és újra kell rakni a windowst.
2012. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nekem is ez a probléma.csak nekem akkor írja ki ha játszok valamivel pl:egy minecraftnál nem de pl a crysis 3nál már ki írja.Én pár hónapon belül viszem a szerelőhöz...Ha megtudta csinálni akkor majd ide neketek leírom hogy tudjátok hogy érdemes e egyántalán szerelőhöz menni.Ha nem akkoris(helyesírásért elnézést lehet hogy vannak hibák)
2013. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!