Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A winchester befolyásolja a...

A winchester befolyásolja a számítógép sebességét?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha töredezettség mentesítve van.

Egy régebbi vagy egy új merevlemez között (pl.: a méreten kívül) van különbség? Ha játszok valamivel gépen, ami a vinyóra van fel telepítve, befolyásolja a játék gyorsaságát a vinyó sebessége?


2012. márc. 17. 21:51
 1/4 lindmayer ***** válasza:

igen

a mai modern számítógépekben a merevlemez a szűk keresztmetszet

ennél lényegesen gyorsabb az ssd, de drága, és azon kívül hogy gyorsabba tölt be a rendszer és a programok is nincs más hatása(a játékoknál nem lesz nagyobb fsp)

2012. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem a számítógép bekapcsolásakor gyorsabban áll fel a rendszer és ha elindítok egy programot, akkor azt gyorsabban tölti be jobb merevlemez esetén, de miközben fut a program már nincs jelentősége a winchesternek?
2012. márc. 17. 22:12
 3/4 lindmayer ***** válasza:

pontosan

pontosabban nem teljesen igaz, mert a program futása közben olvas a háttértárolóról adatot, de nem ez szokott a játékoknál a legtöbb gondot okozni: egy 5 gigás játéknak is csak 1-2 giga memória szükségeltetik, a pályabetöltéskor beolvassa a lemezről az adatokat, és míg játszol, addig nem is nyúl hozzá; nem véletlen hogy a gamer konfigogba sem ajánlunk a 200 ezres keretbe sem ssd-t

2012. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi.
2012. márc. 18. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!