Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Ciripelő" Corsair tápegység?

"Ciripelő" Corsair tápegység?

Figyelt kérdés

Üdv!


Már jó néhány éve egy Corsair VX550W tápom van. (talán 2008 vége, 2009 eleje felé vettem)

Az utóbbi időben néha "ciripel" bekapcsoláskor, vagy nagy terhelés közben... afféle elektromos hangja van. Nem tart sokáig a dolog. Kezdi beadni a kulcsot talán?



2012. márc. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Előfordulnak sípoló kondik. Elvileg ártalmatlan, max. idegesítő jelenség. Ha garanciás még, akkor megpróbálhatod kicseréltetni. Ha nem az, megpróbálhatod a kondikat te magad kicserélni benne.
2012. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majd 4 éves.

ha nem garanciális lehet valahol átveszik valamenyiért

szerintem megéri cserélni a biztonság kedvéért

"ha kondi cseréléshez (azaz tápokhoz enyire értenél) szerintem nem kérdezted volna meg ezt."

2012. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nos igen, én is arra gondolok, hogy kezd elöregedni. Főleg mert nemrég kezdte ezt. Amúgy soha nem volt rá panaszom, az utolsó fillérig megérte az árát.


Ha viszont cserére érett, nehéz döntés előtt állok. Ugyanis most nem lesz rá ~20k pénzem, viszont aminek meg kell felelnie a tápnak, azt a legtöbb olcsó táp nem feltétlenül nyújtja.

Az 500W kell. Ez az én esetemben nem bebiztosítás, sokat eszik a gép. (Phenom II X4 955 + GeForce 9800GTX (hogy 90 vagy 65nm, nem tudom) + 3HDD + 2ODD - ezek azért fogyasztanak, főleg a VGA) Ráadásul a jelenlegi házam felső tápos, ami némi plusz teher a tápnak a hő miatt.

Nos ugye a videókártya 2db 6-pines PCI-E csatlakozót eszik, kell legalább 4db SATA tápcsatlakozó, de inkább több, és legalább 1 molex, ez ez alap. Mindezt pedig jó lenne hosszú kábelekkel, mert jövőben szeretnék alsó tápos házat. Ha tudtok ajánlani valamit ami közelebb van 10000-hez mint 20-hoz, megbízható és tudja amit leírtam, azt örömmel fogadom.

2012. márc. 22. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:

hát olcsó de jó kategória a Chieftec CTG 500W 15ezer kb.

hát én és midnenki más is minöséginek tartja hoszu kábelei vanak és elég sok is ha igaz de pontosan a gyátó honlapján megnézed meg egyéb dolgokat róla

hogy pont tökéletes mindenben (ár...) legyen és Corsair minöségi szintü ahhoz sokat kéne keresgélni

2012. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pl. majd ha lesz rá akkor Thermaltake tápokra is ránéznék

persze Corsair ok (és egyéb minöségiek) melett (után):)


(na meg amugy Chieftec melet ott van az FSP Hexa 500W is:P)

2012. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 3Error válasza:
A felettem írónak javasolom, hogy a TTake sz*rokat felejtse el, az FSP Hexa 500-as meg most kezdett el ciripelni... (2 hónapos kb... :/ )
2014. febr. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A chieftec is ciripel, alapjáraton általában...
2014. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!