Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire biztonságos AMD...

Mennyire biztonságos AMD OverDrive-val túlhajtani egy HD6950-es videokártyát?

Figyelt kérdés

AMD Phenom II X4 960T 3.4Ghz

8GB RAM

Gigabyte 720W-os táp

és Windows 7 Ultimate SP1


Mennyire biztonságos túlhajtani? Mi történhet legrosszabb esetben? Ennek használatánál tönkremehet a kártya? Ha biztonságos túlhajtani, akkor milyen mértékig mehetek, hogy ne álljon fel a tönkremenés esélye?


Előre is nagyon köszi!


U.i.: Nem kérek ilyen válaszokat hogy "minek túlhuzni mikor mindent visz ultra-n" meg hasonlók. Kérem a kérdésre válaszolni!


2012. márc. 23. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Már pedig teljesen fölösleges húzni akár mennyire nem tetszik


Annyi a veszélye hogy esetleg megsülhetnek rajta a RAM-ok

ha az órajelüket túl magasra állítod amivel elég lazán lehet játszadozni az OverDriveban és elég gyenge vagy semmilyen hűtésük nincs


A másik pedig a GPU.

Ha feszültséget nem emelsz rajta valószínűleg csak összeomlik majd a rendszered amin egy újraindítás segít

ha viszont már a feszültségekkel is játszadozol akkor könnyen tönkreteheted a kártyádat

én úgy vagyok vele hogy teljesen fölösleges húzni a kártyát. inkább nem kockáztatok

2012. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá kell tenni hogy a RAM Hőmérséklete még alapjáraton is elég magas (én ezt nem piszkálnám)


a GPU még úgy ahogy mert a ventillátor fordulata automatikusan arra törekszik hogy stabil hőmérsékletet tudjon biztosítani tehát ha húzod a GPU-t a ventillátor ahhoz a hőmérséklethez fog viszonyulni (bizonyos keretek és eltéréseken belül)

mivel egy hűtő sem tökéletes a hirtelen hőingadozást már nem tudja kiküszöbölni

2012. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem gondoltam rá komolyabban, feszkó emelése nem is áll módomban, maximum egy kicsivel szeretném az órajelet kipróbálni
2012. márc. 23. 22:05
 4/10 A kérdező kommentje:
és melyik kevésbé rizikósabb? ram vagy gpu túlhajtása?
2012. márc. 23. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:

talán egy 50MHZ belefér csak hogy te is megnyugodj :D

és lásd hogy az ég világon semmi külömbséget nem fogsz tapasztalni


a ramokat szerintem pedig tényleg ne cseszegesd :D

2012. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a RAM rizikósabb mert néhány kártyánál amire rá van írva hogy HOT az a RAM nak a hűtőbordája :D és tényleg elég forró
2012. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké köszi
2012. márc. 23. 22:11
 8/10 A kérdező kommentje:
800Mhz-ről biztonságos 840-re húzni?
2012. márc. 23. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán az még belefér. De olyan felesleges. Semmi változást nem fogsz tapasztalni szinte.
2012. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megtettem és minden rendben. nem melegszik, nem búg, teljesen oké.
2012. márc. 23. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!